Żagań przekazuje dary na Ukrainę. Wśród nich autobus i agregaty prądotwórcze (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2023
Autor: 
Żagań przekazuje dary na Ukrainę. Wśród nich autobus i agregaty prądotwórcze Redakcja

Z Żagania do miasta Chocim w Ukrainie wyjechał dziś autobus pełny darów od mieszkańców. Pomogła też gmina Iłowa i kuratorium oświaty. To wszystko dla potrzebujących.

Wojna na Ukrainie mocno poruszyła Polaków. Od pierwszych dni organizowano przeróżne zbiórki zarówno sprzętu medycznego, jak i wojskowego. Pomoc dla Ukrainy nie ma jednak końca. Dziś zaangażował się w to Żagań, który przekazał autobus na potrzeby miasta Chocim. Wraz z nim przygotowano także między innymi środki opatrunkowe, które do żagańskiego magistratu licznie przynosili mieszkańcy miasta.

W ramach pomocy na Ukrainę trafi także dziewięć agregatów prądotwórczych. Te nie pochodziły tylko z Żagania, bo trzy z nich zakupiła gmina Iłowa. Ponadto na jeden zrzucili się pracownicy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

- Pomagamy nie tylko słowem, ale i czynem. Czyny to dary naszych mieszkańców: autobus, agregaty prądotwórcze i środki opatrunkowe. To nie Urząd Miasta, to mieszkańcy Żagania podjęli taką decyzję. Każda pomoc jest warta świeczki. Pokazaliśmy, że nawet na najniższym szczeblu samorządowym można sobie pomagać. Ukraina jest bardzo mile zaskoczona - mówi Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Zadowolenia z darów nie ukrywał Andrii Dranchuk, burmistrz Chocimia. - Gmina potrzebuje przede wszystkim autobusów, aby transportować dzieci do szkół, bo obecne zostały przekazane na front. Cała Ukraina pracuje, aby pomóc żołnierzom walczącym o Ukrainę - podkreślał.

Porozumienie między miastami w Polsce, Ukrainie i Niemczech

Przekazanie darów dla Ukrainy to jedno, ale dzisiejsze spotkanie w Żaganiu miało swoje drugie dno. Włodarz Żagania Andrzej Katarzyniec oraz burmistrz partnerskiego miasta Teltow (Niemcy) Thomas Schmidt zawarli z burmistrzem Chocimia Andrii Dranchukiem porozumienia o współpracy. Całość odbyła się w Żagańskim Pałacu Kultury.

- Pomoc dla Ukrainy jest dla nas najważniejsza i napawa nas dumą. Wsparcie od mieszkańców jest znakiem tego, że chcemy utrzymać demokrację w Ukrainie. Z Teltow w przyszłym tygodniu do Ukrainy również pojedzie autobus z agregatami prądotwórczymi - zaznacza Thomas Schmidt, burmistrz niemieckiego miasta Teltow.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Zderzenie osobówek. Jedna osoba została ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u