Kierowcy na potęgę zastawiają wyjazd OSP. Strażacy: "Plac przy remizie to nie parking"

26 styczeń 2023
Autor: 
Kierowcy zastawiają wyjazd OSP. Strażacy: "Plac przy remizie to nie parking" Fot. OSP Wichów

Nie pierwszy raz strażacy z OSP Wichów mają spory problem, bo kierowcy robią sobie parking tuż przed remizą. Często pojazdy zastawiają nawet bramy wyjazdowe.

Jednostka OSP Wichów położona jest w gminie Brzeźnica w powiecie żagańskim. Niestety strażaków z tej jednostki również nie omija nagminny proceder zastawiania bram garażowych, z którym mierzą się jednostki w całej Polsce. Co gorsza, w większości robią to lokalni mieszkańcy, a nie osoby przyjezdne.

Aby utrudnić wyjazd strażaków, wcale nie trzeba zastawiać całej bramy. Wystarczy tylko kawałek i już taki pojazd może znacznie uniemożliwiać wyjazd do akcji. Należy przy tym podkreślić, że w czasie kiedy ochotnicy traciliby wiele czasu na wykręcanie samochodem gaśniczym, mogłoby dojść do jakiejś tragedii. Często liczą się przecież sekundy.

"Plac przy remizie nie służy jako parking"

- Już dużo razy apelowaliśmy, że plac przy remizie nie służy jako parking, tylko ewentualnie plac manewrowy dla naszych wozów bojowych. Parkowanie w świetle bramy garażowej też nie przystoi. Prosimy, uszanujcie to - podkreślają druhowie z OSP Wichów.

Nieodpowiedzialni kierowcy bardzo często tłumaczą się, że pozostawili swój pojazd "tylko na chwilę" lub "jak będzie wyła syrena, to przyjdę i przestawię". Często strażacy mogą usłyszeć jednak też grono niecenzuralnych słów. Warto jednak wziąć sobie do serca apel strażaków, bo przecież w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo, a nawet życie.

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów za parkowanie w miejscu niedozwolonym kierowca zapłaci 200 złotych. Ponadto może liczyć się z tym, iż do jego konta dopisane zostaną dwa punkty karne.

Przeczytaj też: Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zapaliło się poddasze budynku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u