Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Zakończyły się rejsy do Egiptu. Ile osób skorzystało?

21 luty 2023
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Zakończyły się rejsy do Egiptu Fot. Lubuskie.pl

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Zakończono realizację zimowego połączenia do Taby w Egipcie. Sprawdź, ilu pasażerów zabierały samoloty.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

Po udanych połączeniach wakacyjnych pojawiły się rejsy zimowe do Taby w Egipcie. Te realizowano od 21 grudnia 2022 roku do 8 lutego 2023 roku, a odpowiadało za nie biuro podróży ITAKA. Przewoźnikiem były Polskie Linie Lotnicze LOT, które wystawiały do realizacji rejsów samoloty Boeing 737-800.

Loty z Babimostu do Egiptu - ile osób skorzystało?

Rejsy z Babimostu do Taby oraz z powrotem odbywały się raz w tygodniu. Łącznie zrealizowano 8 turnusów wakacyjno-turystycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

- Wypoczynek w Tabie z ITAKĄ z wylotem z Zielonej Góry wybrało w tym czasie ponad 1500 klientów i chociaż zainteresowanie było duże, a wypełnienie samolotów niemal 100-procentowe, to zdecydowanie większą sprzedaż w tym czasie odnotowaliśmy z Katowic czy Warszawy. W ofercie proponowaliśmy dwa 5-gwiazdkowe hotele oraz dwa programy wycieczek objazdowych ze zwiedzaniem Izraela i Jordanii - informuje Piotr Henicz, wiceprezes ITAKA HOLDINGS i wiceprezes PIT.

"Myślę, że to początek wielosezonowej przygody"

W dniu, gdy w powietrze wzbił się pierwszy samolot realizujący rejs z Babimostu do Egiptu, wiele osób nie ukrywało swojej radości.

- Cieszymy się ogromnie, że w ostatnich kilku latach co jakiś czas informujemy o tym, że lotnisko w Babimoście oferuje nowe połączenia. To wynik konsekwentnych działań i determinacji samorządu województwa. Cieszymy się, że różni partnerzy podejmują współpracę z nami - podkreślał wówczas Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

- Myślę, że to początek wielkiej, wielosezonowej przygody. Jestem przekonany, że dzięki owocnej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, zarządzającego i właściciela portu oraz biur podróży będziemy w stanie tworzyć lepszą ofertę dla pasażerów - mówił Klaudiusz Kott z Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze".

Przeczytaj też: Sejmik Województwa Lubuskiego apeluje do premiera o odwołanie wojewody. Jakie stawia zarzuty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u