Dwa tysiące tabletów trafi do szkół w Zielonej Górze i okolicach. To w ramach unijnego projektu

21 luty 2023
Autor: 
Dwa tysiące tabletów trafi do szkół w Zielonej Górze Redakcja

Szkoły w Zielonej Górze i nie tylko wzbogacą się o tablety. To w ramach unijnego projektu "Świat nauki - nowe standardy edukacji w szkołach".

Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił przetarg na zakup 2 tysięcy tabletów. Urządzenia mają być fabrycznie nowe i dodatkowo powinny być jednego modelu o identycznej konfiguracji. Wśród wymagań znalazł się między innymi 8-rdzeniowy procesor oraz przekątna ekranu minimum 10,3 cali.

- Dostarczone tablety muszą być z datą produkcji nie wcześniejszą niż 8 miesięcy od terminu złożenia ofert. Termin realizacji nie później niż do 30 dni, licząc od dnia podpisania umowy - informuje magistrat.

Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej

Tablety zostaną zakupione w ramach programu "Świat nauki - nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego". I tak wsparcie powinny otrzymać zarówno szkoły w samym mieście, jak i najbliższych okolicach. Do MOF Zielona Góra wchodzą bowiem także gminy Świdnica, Sulechów, Czerwieńsk oraz Zabór.

Projekt warty jest łącznie ponad 29,6 milionów złotych, z czego Unia Europejska włożyła przeszło 25,1 milionów.

Przeczytaj też: Sejmik Województwa Lubuskiego apeluje do premiera o odwołanie wojewody. Jakie stawia zarzuty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u