Pociągi wrócą do Lubska. Za kilka lat pojedziemy koleją do Zielonej Góry!

22 luty 2023
Autor: 
Pociągi wrócą do Lubska. Za kilka lat pojedziemy koleją do Zielonej Góry! Lubuskie.pl

Ostatni pociąg na linii Lubsko - Zielona Góra pojawił się na tej trasie blisko 30 lat temu. Teraz pociągi znów mają wrócić do Lubska!

Linia kolejowa numer 275 stanowiła kiedyś szlak pomiędzy Wrocławiem a Berlinem i przebiegała przez Lubsko. Niestety ostatni pociąg pasażerski na stacji w Lubusku pojawił się w 1995 roku. Torowisko przez lata ulegało degradacji, teraz wymagany jest gruntowny remont, aby pociągi mogły wrócić na tę trasę. Gmina Lubsko skorzystała z rządowego programu kolej plus, który został wsparty przez samorząd.

Wykluczenie komunikacyjne

Wykluczenie komunikacyjne i gospodarcze bardzo nas boli. Do niektórych nawet nie przemawia to, że kiedyś ruch funkcjonował tu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – stwierdził burmistrz Lubska Janusz Dudojć. 

Dzięki połączeniu kolejowemu mieszkańcy Lubska będą mieli więcej możliwości dotarcia do Zielonej Góry. Z pewnością z tego rozwiązania skorzystają uczniowie, studenci oraz osoby zatrudnione w jednej ze stolic województwa. Na stacji w Zielonej Górze pojawi się również możliwość przesiadki na pociągi jadące w kierunku Szczecina, Poznania czy Wrocławia!

Zgodnie z planem po modernizacji na trasie Zielona Góra - Lubsko kursować będzie co najmniej 8 par pociągów w tym 4 pary pociągów w bezpośredniej relacji do i ze stacji Zielona Góra Główna.  

Remont torów do Lubska

Wkrótce rozpocznie się modernizacja linii kolejowej numer 275 na odcinku Bieniów - Lubsko. Dzięki tej inwestycji pociągi będą mogły kursować do Lubska ze stacji w Zielonej Górze. Niestety planowane zakończenie modernizacji tego odcinka przewiduje się na 2028 rok. Szacunkowa wartość inwestycji to 65,9 mln złotych. Blisko 10 milionów to wkład własny samorządu województwa lubuskiego. 

Czytaj także - Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Zakończyły się rejsy do Egiptu. Ile osób skorzystało?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u