Nocne manewry wojskowe w okolicach Międzyrzecza. Będą latać śmigłowce

15 marzec 2023
Autor: 
Nocne manewry wojskowe w okolicach Międzyrzecza. Będą latać śmigłowce Fot. 17WBZ

Śmigłowce wojskowe będą krążyć w nocy nad terenem powiatu międzyrzeckiego. Wojsko przeprasza, bo warkot maszyn może być uciążliwy dla mieszkańców.

Żołnierze będą ćwiczyć na terenie województwa lubuskiego, a dokładniej w powiecie międzyrzeckim. Manewry zostaną przeprowadzone z użyciem wojskowych śmigłowców. Charakterystyka podejmowanych działań wymaga, aby zrealizować je w porze nocnej.

- Wojsko przeprasza mieszkańców za ewentualne uciążliwości związane z przelotami śmigłowców - informuje gmina Międzyrzecz.

W nocy przeszkadzać może przede wszystkim warkot śmigłowców. Część osób obserwując krążące statki powietrzne może być nawet przerażona, ale w tym wypadku nie ma powodów do obaw. Tego typu ćwiczenia są niezbędne, aby podnosić poziom wyszkolenia wśród żołnierzy.

Z informacji przekazanych przez międzyrzecki samorząd wynika, że nocne manewry wojskowe z udziałem śmigłowców potrwają do 16 marca.

Przeczytaj też: Jest jedyną kobietą na pierwszej linii ognia w straży pożarnej w Zielonej Górze. Zobacz rozmowę ze strażaczką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u