Trwa podnoszenie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim!

30 marzec 2023
Autor: 
Trwa podnoszenie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim! Fot. UM Krosno Odrzańskie

Zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim ruszył w górę! Trwa podnoszenie konstrukcji z 1905 roku!

W środę, 29 marca rozpoczął się kolejny etap prac związanych z zabytkowym mostem w Krośnie Odrzańskim. Firma Strabag rozpoczęła procedurę podnoszenia stalowej konstrukcji na specjalnych wspornikach. W ciągu doby konstrukcja została uniesiona o około 34 centymetry, ostatecznie mają to być aż 184 centymetry. Podnoszenie potrwa jeszcze około 5 dni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Zabytkowa konstrukcja z 1905 roku waży około 580 ton i mierzy blisko 160 metrów. Inwestycja zlecona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie warta jest ponad 72 miliony złotych. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i zwiększenie klasy żeglowności rzeki.

Jak wygląda podnoszenie mostu w Krośnie Odrzańskim?

Proces ten będzie polegać na stopniowym lewarowaniu konstrukcji mostu za pomocą systemu siłowników hydraulicznych usytuowanych na istniejących podporach, tj. przyczółkach i filarach mostu.

Podpory zostaną nadbudowane z wykorzystaniem oryginalnych detali kamieniarskich uzupełnionych o elementy okładziny wykonane na wzór istniejących ciosów kamiennych.

Prace mają zakończyć się planowo w połowie 2023 roku.

Czytaj także - Krajowe manewry służb "Lubuskie Żywioły 2023". Ćwiczy blisko 700 osób! (FILM, FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u