WORD Zielona Góra odwołał dziś większość egzaminów na prawo jazdy. Nie ma komu pracować

03 kwiecień 2023
Autor: 
WORD Zielona Góra odwołał dziś większość egzaminów na prawo jazdy Redakcja

Protest egzaminatorów WORD wraca jak bumerang w całej Polsce. Dziś WORD Zielona Góra odwołał niemalże wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy.

Egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z terenu całej Polski nieustannie wznawiają swoje protesty. Niemalże wszyscy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Absencja egzaminatorów przekłada się z kolei na utrudnienia dla przyszłych kierowców, ponieważ egzaminy są odwoływane.

WORD w Zielonej Górze odwołał większość egzaminów

Dziś, 3 kwietnia, WORD Zielona Góra odwołał wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy oprócz kategorii C+E. Ośrodek przeprowadził także egzaminy teoretyczne. Do pracy przyszło tylko dwóch z kilkunastu egzaminatorów.

- Uprzejmie informujemy, że w związku z niestawieniem się w pracy egzaminatorów WORD Zielona Góra w dniu 3 kwietnia b.r. odbędą się zaplanowane egzaminy teoretyczne oraz egzaminy praktyczne wyłącznie kategorii C+E. Pozostałe egzaminy praktyczne zostają odwołane. Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy - informuje Konrad Szmydowski, pełniący obowiązki zastępcy dyrektora WORD w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Osoby, których egzamin został odwołany, otrzymają nowe terminy. Aby to zrobić, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 68 476 53 70. Opłaty za odwołane egzaminy nie przepadają, lecz dla przyszłych kierowców niestety z reguły oznacza to kolejne tygodnie oczekiwania.

Jak sytuacja będzie wyglądała w kolejnych dniach? Praca ośrodka będzie utrudniona najprawdopodobniej do końca tygodnia.

Protest egzaminatorów WORD - czego się domagają?

Środowisko egzaminatorów domaga się przede wszystkim wyższych wynagrodzeń, ponieważ te nie nie zmieniały się od około 10 lat. W tej sprawie w Ministerstwie Infrastruktury powołano specjalną grupę roboczą. W trakcie ostatnich rozmów władze zaproponowały 20-procentowe podwyżki wynagrodzenia zasadniczego i 10-procentowe podwyżki dodatku zadaniowego. Egzaminatorzy jednak na to nie przystali, bo resort wskazał, że będą one uzależnione od sytuacji finansowej WORD-ów.

Protestujący liczą także na zmianę "archaicznego" systemu egzaminowania. Jak sami wskazują, doprowadza to do sytuacji, że osoba z odpowiednimi umiejętnościami nie zdaje egzaminu, ale i odwrotnie.

- Naszym postulatem jest stworzenie nowego systemu, który pozwoliłby rzetelnie oceniać umiejętności. Mamy wielokrotnie przekonanie, że są osoby, które powinny zdać, ale nie możemy ich przepuścić. Identycznie w drugą stronę. Trudno jest zostać egzaminatorem. To nie może przyjść człowiek przypadkowy z ulicy. Napięcie, które nam towarzyszy jest permanentne. Widzimy osobę zdającą przez krótki czas. W trakcie jazdy musimy myśleć za człowieka za kierownicą i sami w razie jakiegokolwiek problemu opanować sytuację - podkreślał jeszcze w 2022 roku Roman Uździcki, egzaminator nadzorujący WORD Zielona Góra.

Przeczytaj też: Przeładowany dostawczak zatrzymany na trasie S3 w Lubuskiem. Ważył ponad 8 ton (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u