Zostań strażakiem w Żarach lub Krośnie Odrzańskim! PSP szuka kandydatów do służby

04 kwiecień 2023
Autor: 
Zostań strażakiem w Żarach lub Krośnie Odrzańskim! PSP szuka kandydatów Redakcja

Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim i Żarach poszukują nowych strażaków. Wszystkie stanowiska związane są z bezpośrednim udziałem w akcjach.

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje. Zainteresowanymi zwykle są przede wszystkim osoby, które działają już w jednostkach OSP i za cel stawiają sobie dołączenie do zawodówki.

Teraz pojawia się taka szansa, ponieważ nowych funkcjonariuszy szuka między innymi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Komendant zatrudni dwie osoby, które pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji. Wszystkie docelowo zajmą stanowiska w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach. Zanim jednak wyjadą do akcji, będą musieli przejść jeszcze szkolenie w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Na kandydatów do służby czeka także straż pożarna w Krośnie Odrzańskim. W tym przypadku komenda poszukuje trzech nowych funkcjonariuszy. Dwóch do JRG w Gubinie oraz jednego do JRG w Krośnie Odrzańskim.

Zostań strażakiem - wymagania

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać obligatoryjne wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe
  • korzystać z pełni praw publicznych
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby
  • mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa lub przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej - nie dotyczy kobiet)

Nabór do PSP - jakie etapy rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z sześciu etapów. Przed kandydatami między innymi test sprawności fizycznej oraz sprawdzian braku lęku wysokości. Nie obędzie się również bez rozmowy kwalifikacyjnej i badań lekarskich. Szczegółowe informacje o naborach zawarte są w ogłoszeniach opublikowanych na stronie KP PSP Żary oraz KP PSP Krosno Odrzańskie.

Termin składania wymaganych dokumentów w przypadku obu komend upływa 17 kwietnia.

Przeczytaj też: Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za prędkość na krajowej "12" koło Żagania


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u