Zielona Góra: Na weekend całkowite zamknięcie wiaduktu na Zjednoczenia (MAPA)

14 kwiecień 2023
Autor: 
Zielona Góra: Na weekend całkowite zamknięcie wiaduktu na Zjednoczenia Redakcja/archiwum

Remont wiaduktu w Zielonej Górze. Na weekend konstrukcja na alei Zjednoczenia będzie całkowicie nieprzejezdna. Miasto przeprasza za utrudnienia.

Remont wiaduktu na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze trwa i końca nie widać. W związku z prowadzonym pracami kierowcy mają coraz to nowe utrudnienia. Tym razem w dniach 15 i 16 kwietnia konstrukcja zostanie całkowicie zamknięta.

- W weekend nie pojedziemy na pamięć. Kierowcy powinni przygotować się na drogowe ograniczenia i odejście od schematów. Przejazd wiaduktem będzie zamknięty i zostaną wyznaczone objazdy - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

"Przepraszamy za utrudnienia"

Jak tłumaczy Departament Zarządzania Drogami, w tym czasie wykonawca będzie kładł ostatnią warstwę asfaltu przed wiaduktem. Drogowcy muszą od razu położyć go na całej szerokości jezdni.

- Zaplanowaliśmy te prace na weekend, by jak najmniej utrudnić życie mieszkańcom. Przepraszamy za utrudnienia - podkreślają urzędnicy.

Jest przetarg na budowę wschodniej nitki wiaduktu

Tuż przed świętami, bo w piątek, 7 kwietnia, Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił przetarg na budowę nowej konstrukcji wiaduktu wschodniego. To nitka, która została wyłączona z użytkowania na początku 2022 roku, a następnie wyburzona. Do zadań wykonawcy będą należały między innymi prace rozbiórkowe układu drogowego i ław betonowych oraz prace montażowe związanie z wykonaniem wiaduktu drogowego.

Firmy mają czas na składanie ofert do 11 maja. Miasto zaznaczyło, że wykonawca będzie musiał udzielić 48-miesięcznej gwarancji, a same prace wykonać w terminie 18 miesięcy.

Przeczytaj też: Gang okradał ciężarówki w Niemczech. Zobacz film z zatrzymań CBŚP i kontrterrorystów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u