Minibusy w Zielonej Górze. Miasto ogłosiło, jak pojadą. Mieszkaniec: "Niezrozumiały wydatek Kubickiego"

14 kwiecień 2023
Autor: 
Minibusy w Zielonej Górze. Miasto ogłosiło, jak pojadą Fot. Karsan, UM ZG

Zielona Góra kupiła trzy miniautobusy za 4,7 miliona złotych. Wiemy już, jaką trasą pojadą. Mieszkańcy mocno krytykują pomysł prezydenta Janusza Kubickiego.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podpisał 13 lutego umowę z konsorcjum firm Kinetik z Warszawy i Wawa z Chorwacji na zakup trzech, niskopodłogowych miniautobusów elektrycznych, które przewiozą 19 pasażerów. To wszystko w ramach projektu wartego 4,7 miliona złotych, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

- Pod koniec tego roku będziemy najbardziej ekologicznym i najbardziej elektromobilnym miastem w Polsce. Tym razem stawiamy na mniejsze pojazdy, bo chcemy, aby nasz tabor był zróżnicowany. Inwestując w nowoczesną komunikację, miasto zmniejsza emisję szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla i zmniejsza poziom hałasu - zachwycał się Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Minibusy Zielona Góra - zobacz, jak pojadą

Urząd Miasta Zielona Góra przygotował trzy warianty tras i ogłosił konsultacje społeczne. Dziś magistrat ogłosił, jaki wariant został wybrany (poniżej w galerii dokładna mapa). Zagłosowało na niego 1188 osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

- Autobus wyruszy z przystanku przy nowym parkingu przy Palmiarni i pojedzie w kierunku deptaka, zatrzymując się na przystanku przy ul. Kupieckiej, Ciesielskiej, przy Wieży Głodowej, blisko ratusza i przy Placu Pocztowym. Następnie powróci ul. Drzewną do Kupieckiej i po przystanku na pl. Matejki dojedzie do urzędu miasta. Wjedzie w ul. Zyty i zatrzyma się na przystanku przy RCKiK, skąd powróci na parking przy Palmiarni - informują urzędnicy.

Na trasie o długości 2,8 kilometra znalazło się 11 przystanków. Jak przekazuje magistrat, "czas przejazdu to około 12 minut".

"Fajnie się wydaje nie swoje pieniądze"

Zakupem miniautobusów dla MZK Zielona Góra od samego początku zachwyca się prezydent miasta Janusz Kubicki, ale tej radości nie podziela część mieszkańców miasta. Ci wskazują wprost, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

- Kolejny niezrozumiały wydatek Kubickiego i jego bandy! Ja naprawdę mam wrażenie, że to jest jakiś gruby przekręt i powinno się tym zainteresować CBA! - komentuje pan Łukasz. Podobnego zdania jest pan Łukasz: "Koszmarnie zły i niepotrzebny projekt. 1188 osób ze 140 tys. miasta oddało głos. To nawet nie jest 1% społeczności lokalnej".

Przeczytaj też: Zielona Góra: Na weekend całkowite zamknięcie wiaduktu na Zjednoczenia (MAPA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u