Matura tuż, tuż! Jak w zeszłym roku poradzili sobie lubuscy absolwenci?

02 maj 2023
Autor: 
Matura tuż, tuż! Jak w zeszłym roku poradzili sobie lubuscy absolwenci? Redakcja/Archiwum

Matury 2023 tuż, tuż. Sprawdzamy, jak rok temu poradzili sobie lubuscy absolwenci szkół średnich. 

W czwartek, 4 maja absolwenci szkół średnich w całej Polsce przystąpią do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Sprawdzenie wiedzy z królowej nauk rozpocznie trwający blisko miesiąc proces egzaminacyjny. Tegoroczni maturzyści będą zdawać egzaminy w formie pisemnej oraz ustnej. 

Jak to było rok temu?

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zebrał garść przydatnych informacji dotyczących egzaminów maturalnych w 2022 roku. Wówczas w województwie lubuskim do egzaminów w terminie głównym przystąpiło 3,3 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 2,7 tys. absolwentów technikum. 

Zdawalność wyniosła 82,4% w przypadku absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 70,7% w przypadku absolwentów technikum. Prawo do egzaminu poprawkowego miało kolejno 12,3% oraz 21,9 absolwentów. Zdawalność egzaminu maturalnego w Polsce była wyższa niż w województwie lubuskim o jeden punkt procentowy i wyniosła 78,2%. 

Czytaj także - Przemycał narkotyki do Polski. Wpadł na granicy. Grozi mu do 3 lat więzienia (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u