Autobusy MZK Zielona Góra przejadą przez Osiedle Przyjaźni? "Przeprowadzono już testy"

14 maj 2023
Autor: 
Autobusy MZK Zielona Góra przejadą przez Osiedle Przyjaźni? Fot. Redakcja, Google Earth

Czy osiedle Przyjaźni w Zielonej Górze doczeka się autobusów MZK? Wszystko możliwe, bo przewoźnik przeprowadził już testy. Prezydent ma ogłosić konsultacje społeczne.

Mieszkańcy zielonogórskiego osiedla Przyjaźni wielokrotnie domagali się, aby autobusy MZK Zielona Góra docierały i do nich. Kierowali w tej sprawie do magistratu różne prośby oraz wnioski. Niestety wszystkie odrzucano.

- Problem powstał w 2011 roku, kiedy gmina Świdnica zrezygnowała z naszych usług, przestaliśmy wówczas obsługiwać ulicę Łużycką przy Polmozbycie - tłumaczy Jacek Newelski, kierownik działu przewozów MZK Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Obecnie chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, trzeba udać się pieszo na przystanki zlokalizowane między innymi na alei Wojska Polskiego lub ulicy Wyszyńskiego. Ponadto można skorzystać także z przystanku na pętli autobusowej linii nr 17, która znajduje się nieopodal skrzyżowania ulic Francuskiej i Łużyckiej.

Autobusy wjadą na osiedle Przyjaźni?

Jest szansa, że już wkrótce przez osiedle faktycznie zaczną jeździć miejskie autobusy. Ostatnio przewoźnik przeprowadził nawet testy przy użyciu pojazdu marki Solaris Urbino 12 electric.

- 12-metrowy autobus elektryczny bez problemu przejechał przez ulicę Francuską, Kraljevską, Budziszyńską i Węgierską. W związku z tym prezydent Zielonej Góry zamierza ogłosić konsultacje społeczne w sprawie nowych przystanków na osiedlu oraz potencjalnego rozkładu jazdy - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Przeczytaj też: Święto strażaków w Zielonej Górze. Były odznaczenia i awanse. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u