Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Krakowa! Dziś pierwszy lot

07 czerwiec 2023
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Krakowa! Fot. Lubuskie.pl

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Już dziś pierwszy lot z Babimostu do Krakowa. Połączenie przez prawie 4 miesiące będą obsługiwać Polskie Linie Lotnicze LOT.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

Polecimy z Babimostu do Krakowa

Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec kwietnia, do siatki połączeń z lubuskiego lotniska wrócił Gdańsk. Dziś, 7 czerwca, do tego grona dołączy Kraków, do którego również wykonywano już rejsowe loty z Babimostu. Połączenie będzie realizowane do 2 października.

W tygodniu będziemy mieli po dwa rejsy z każdego z lotnisk. Wyloty z Babimostu zaplanowano o godzinie 18:45 (środa) i 20:30 (niedziela), natomiast z Krakowa o godzinie 17:10 (środa) i 7:00 (poniedziałek).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Bezpośredni lot potrwa godzinę. Przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, wykorzysta do ich realizacji odrzutowe samoloty Embraer 175. Wcześniej do tego połączenia sezonowego przydzielano turbośmigłowe statki powietrzne Bombardier Dash-8 Q400, z którymi LOT pożegnał się na początku 2023 roku.

- Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że nasz wysiłek nie poszedł na marne. Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych - informuje Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.


Poniżej relacja filmowa z pierwszego lotu


Przeczytaj też: Budowa wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze. Najtańsza oferta? Ponad 25 milionów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u