Budowa wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze. Najtańsza oferta? Ponad 25 milionów

07 czerwiec 2023
Autor: 
Budowa wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze. Najtańsza oferta? Redakcja

Aż 15 firm zgłosiło się do budowy wschodniej nitki wiaduktu w Zielonej Górze. Magistrat otworzył już oferty, a najtańsza z nich opiewa na ponad 25 milionów.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił przetarg na budowę nowej konstrukcji wiaduktu wschodniego na alei Zjednoczenia. To nitka, która została wyłączona z użytkowania na początku 2022 roku, a następnie wyburzona. Wcześniej miała być remontowana, lecz była w bardzo opłakanym stanie.

Jak wynika z dokumentów, do zadań wykonawcy będą należały między innymi prace rozbiórkowe układu drogowego i ław betonowych. Ponadto wybrana firma będzie musiała przeprowadzić wszelkie prace montażowe związanie z wykonaniem wiaduktu drogowego. Dodatkowo miasto zaznaczyło, że wykonawca będzie musiał udzielić 48-miesięcznej gwarancji, a same prace wykonać w terminie 18 miesięcy.

15 firm zainteresowanych budową wiaduktu

We wtorek, 6 czerwca, magistrat otworzył oferty od przedsiębiorstw. Łącznie do przetargu zgłosiło się aż 15 firm. Najmniej, bo ponad 25,4 miliona złotych zaoferowała firma Nowak Mosty z Dąbrowy Górniczej, natomiast najwięcej firma Alusta z Poznania, która wyceniła roboty na przeszło 34,4 miliona.

Urząd Miasta Zielona Góra nie wybrał jeszcze ostatecznego wykonawcy. Pod uwagę weźmie na pewno wszystkie propozycje, ponieważ każda z nich mieści się w budżecie miasta, które przewidziało na budowę wiaduktu maksymalnie 36,5 milionów złotych.

- Wiadukt "odbudujemy" bo jest na m potrzebny do życia jak rybie woda. Mamy kasę udało się pozyskać prawie 40 000 000 zł z rezerwy rządowej. Wiec powinno być dobrze. Teraz "naprawimy" jedną nitkę potem weźmiemy się za drugą - napisał prezydent Janusz Kubicki na portalu społecznościowym jeszcze przed otwarciem ofert (pisownia oryginalna).

Przeczytaj też: Przeładowany dostawczak zatrzymany na krajowej "92" w Lubuskiem. Ważył 7,4 tony


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u