Chemiczne odpady wyjeżdżają z Przylepu. Część trafi do utylizacji, część na składowisko

31 sierpień 2023
Chemiczne odpady wyjeżdżają z Przylepu. Część trafi do utylizacji, część na składowisko Redakcja

Trwa wywóz chemicznych odpadów z sołectwa Przylep. Część trafi do utylizacji, pozostałe zostaną złożone na certyfikowanym składowisku.

We wtorek, 29 sierpnia z Zielonej Góry wyruszył pierwszy transport niebezpiecznych odpadów, które powstały w wyniku pożaru hali z materiałami chemicznymi w sołectwie Przylep. Miasto podpisało umowę na utylizację około 4 tys. ton odpadów w ciągu najbliższych 8 miesięcy. 


Zobacz jak wygląda proces wywozu odpadów:


Odpady powstałe podczas akcji gaśniczej wyjadą w pierwszej kolejności

Obecnie trwa zbieranie odpadów, które powstały w wyniku prowadzonej w lipcu akcji gaśniczej. Wszystko gromadzone jest do specjalnych kontenerów typu mauser. Następnie kontenery ładowane są na naczepy ciężarówek i trafiają do stacji termicznego przekształcania odpadów w Ciepielówku. 

- Trzeba przyznać, że nie wszystkie odpady uda się spalić termicznie, w związku z tym jest też podwykonawca całej tej usługi - podaje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. 

Odpady, które nie będą mogły zostać przekształcone termicznie trafią na certyfikowane składowisko odpadów niebezpiecznych w Koninie. 

Czytaj także - Wypadek koło Zielonej Góry. Cztery osoby zostały poszkodowane (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u