Autobusy MZK Zielona Góra przejadą przez Osiedle Przyjaźni. Chcieli tego mieszkańcy

31 sierpień 2023
Autor: 
Autobusy MZK Zielona Góra przejadą przez Osiedle Przyjaźni Fot. Redakcja, Google Earth

Osiedle Przyjaźni w Zielonej Górze doczeka się autobusów MZK. Linia nr 17 pojedzie ulicą Węgierską, Budziszyńską, Kraljevską i Francuską.

Mieszkańcy zielonogórskiego osiedla Przyjaźni wielokrotnie domagali się, aby autobusy MZK Zielona Góra docierały i do nich. Kierowali w tej sprawie do magistratu różne prośby oraz wnioski. Niestety wszystkie odrzucano.

- Problem powstał w 2011 roku, kiedy gmina Świdnica zrezygnowała z naszych usług, przestaliśmy wówczas obsługiwać ulicę Łużycką przy Polmozbycie - tłumaczył Jacek Newelski, kierownik działu przewozów MZK Zielona Góra.

Obecnie chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, trzeba udać się pieszo na przystanki zlokalizowane między innymi na alei Wojska Polskiego lub ulicy Wyszyńskiego. Ponadto można skorzystać także z przystanku na pętli autobusowej linii nr 17, która znajduje się nieopodal skrzyżowania ulic Francuskiej i Łużyckiej.

Autobusy wjadą na osiedle Przyjaźni

W maju przewoźnik przeprowadził testy przy użyciu pojazdu marki Solaris Urbino 12 electric. I tak przejazdy techniczne zostały zakończone pozytywnie. Autobus bez problemu pokonał między innymi wszystkie zakręty i wzniesienia.

Od soboty, 2 września, wraz ze zmianami w rozkładzie jazdy MZK Zielona Góra linia nr 17 przejedzie przez osiedle Przyjaźni. W związku z tym uruchomione zostaną nowe przystanki na ulicy Francuskiej ("Francuska", "Francuska szkoła" oraz "Os. Przyjaźni") i Kraljevskiej ("Kraljevska", "Budziszyńska"). W godzinach szczytu komunikacyjnego autobus będzie kursował co około 40 minut.

- Mieszkańcy zyskają linię, która podwiezie ich do domu. Nasza komunikacja miejska cały czas ewoluuje, zmienia się. Teraz kolejny krok czyli wjazd na osiedle gdzie jest taka potrzeba. Zobaczymy jak się to sprawdzi, jeżeli okaże się że to zadziałało to będziemy starać się wprowadzić autobusy na kolejne linie. Tak aby było jeszcze lepiej - napisał w mediach społecznościowych Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Przeczytaj też: Wypadek koło Zielonej Góry. Cztery osoby zostały poszkodowane (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u