Rozkład jazdy MZK Zielona Góra zmieni się 2 września. Jest nowa linia i modyfikacje

31 sierpień 2023
Autor: 
Rozkład jazdy MZK Zielona Góra zmieni się 2 września Redakcja

Nowy rok szkolny to i zmieniony rozkład jazdy MZK Zielona Góra. Wracają szkolne połączenia, rusza też nowa linia. Sprawdź, co jeszcze.

Wraz z 2 września zmieni się rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Przede wszystkim autobusy wszystkich linii w dni robocze będą kursowały według rozkładu jazdy jak w dni nauki szkolnej. Ponadto przywrócone zostają stałe trasy linii nr 25 i 26 przez ulicę Podgórną i pl. Piłsudskiego.

Przewoźnik postanowił też uruchomić nowe kursy, które będą realizowane w dni nauki szkolnej. To zmiany na okres próbny.

  • Kurs linii nr 2 z Barcikowic do Przylepu o godz. 7:00 oraz z pętli przy ulicy Naftowej do Barcikowic o godz. 15:06
  • Kurs linii nr 9 z Jarogniewic do Os. Czarkowo o godz. 7:10

Nowa linia i modyfikacje

Wyróżniającą się zmianą w rozkładzie jazdy MZK Zielona Góra jest nowa trasa linii nr 17, która zostaje wydłużona do osiedla Przyjaźni. W związku z tym uruchomione zostaną nowe przystanki na ulicy Francuskiej ("Francuska", "Francuska szkoła" oraz "Os. Przyjaźni") i Kraljevskiej ("Kraljevska", "Budziszyńska").

Nowy przebieg linii będzie wyglądał następująco: DWORZEC GŁÓWNY - Bohaterów Westerplatte - al. Wojska Polskiego - Dąbrówki - Łużycka - Francuska - OS. PRZYJAŹNI - Kraljevska - Węgierska - Wyszyńskiego - Łużycka - Dąbrówki - al. Wojska Polskiego - Bohaterów Westerplatte - DWORZEC GŁÓWNY

Modyfikacje czekają też linię nr 9. Autobusy pomiędzy rondem PCK a ulicą Batorego będą kursowały ulicą Zjednoczenia, Objazdową i Jana z Kolna.

Przeczytaj też: Miał nieistniejące "blachy", jechał bez kasku i nie tylko. Wpadł w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u