Najgorsza postać nieuleczalnej choroby zmieniła w koszmar życie Natalii

01 wrzesień 2023
Autor: 
Najgorsza postać nieuleczalnej choroby zmieniła w koszmar życie Natalii archiwum prywatne

Zespół Tourette'a, światłowstręt z postępującym z dnia na dzień niedowidzeniem, niemoc pisania, utrzymania czegokolwiek w rękach, kłopoty z przełykaniem, niemoc poruszania się. To wszystko sprawia, że Natalia jest jak roślina, którą trzeba pielęgnować i odżywiać. Przez 24 godziny na dobę.

Najgorsza postać zespołu tourette'a, potwornej dystonii, padaczki i chorób zwyrodnieniowych zwojów podstawnych zawładnęła i zmieniła w piekło życie Natalii. Jej ciało ciągle drży a usta wydają niewyobrażalny krzyk i niecenzuralne słowa. Natalia - kiedyś bardzo pracowita, ambitna i zdolna osoba, dziś jak chory, zraniony, zamknięty w klatce ptak, bez możliwości samodzielnego egzystowania. Każdy dzień zaczyna i kończy potwornym cierpieniem, bólem, i niemocą. Nie potrafi wciąż wygrać z wszystkimi chorobami pragnie je tylko odrobinę ujarzmić.

Pilna pomoc

- Pilnie potrzebna jest pomoc finansowa na zakup nowego, mocniejszego wózka inwalidzkiego, ponieważ przy tak postępujących chorobach nogi Natalii wciąż odmawiają posłuszeństwa - mówi Ewa Rudzińska, mama Natalii. - Potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, środki higieny i ciągłe leczenie, wykonanie wielu wizyt celem zmiany parametrów stymulatora, badań w klinikach, kontroli w bardzo odległych miejscach. Wiąże się to z bardzo dużymi wydatkami. Nasz skromny budżet niestety nie wystarcza na pokrycie takich wydatków. Osobiście nie posiadamy samochodu a wyjazd z osobą niepełnosprawną specjalnym samochodem jest spory. Żaden lekarz z pobliża nie jest w stanie pomóc. Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową. Każda kwota nawet najmniejsza ma ogromne znaczenie i jest na wagę złota.

Aby wesprzeć Natalię należy wejdźcie na stronę pomoc.pl z dopiskiem WALKA NATALII.

Przeczytaj także: 43 miliony dla Zielonej Góry na usunięcie składowiska odpadów po pożarze w Przylepie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Przesilenie wiosenne – jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

  Przesilenie wiosenne – jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

  Wypadanie włosów może mieć związek nie tylko z problemami hormonalnymi czy fazą rozwoju włosa, ale również z porą roku. Wiele kobiet skarży się na problem z tą kwestią właśnie wiosną. Jak sobie radzić z tym zjawiskiem?

 • Romantyczni oszuści: jak nie dać się nabrać na oszustwa na partnera

  Romantyczni oszuści: jak nie dać się nabrać na oszustwa na partnera

  W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szuka miłości online. Portale randkowe, aplikacje, media społecznościowe dają nam możliwość poznania ciekawych osób. Niestety, nie wszyscy mają szczere intencje. Wśród użytkowników Internetu kryją się także romantyczni oszuści, którzy wykorzystują uczucia innych ludzi, aby wyłudzić od nich pieniądze lub inne korzyści.

 • Jak uporać się z nietrzymaniem moczu? Polecamy bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób

  Jak uporać się z nietrzymaniem moczu? Polecamy bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób

  Nietrzymanie moczu to żaden wstyd. Obecnie jest uznawane za jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych i jest chorobą społeczną. Na całym świecie szacuje się, że z nietrzymaniem moczu zmaga się około 423 milionów osób! W tym 303 milionów kobiet i 121 milionów mężczyzn. Są sposoby na to, żeby sobie pomóc.

 • Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"

  Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"

  Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze prowadzi akcję zbierania mleka od zdrowych i chętnych kobiet. Wcześniaki potrzebują mleka kobiecego, aby lepiej rozwijać się i chronić przed infekcjami. 

 • Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

  Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

  To mali przyjaciele ogrodników. Są tak urocze, że coraz więcej osób decyduje się na to, żeby trzymać je we własnym domu! Jeże na pewno są bardzo pożyteczne, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, w szczególności, kiedy za oknem robi się coraz zimniej. Jak pomóc dzikim jeżom?

 • Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

  Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

  W sobotę, 11 listopada, na Orliku przy Gimnazjum 6 w Zielonej Górze odbędzie się mecz charytatywny na leczenie Michałka ze Słubic. Celem meczu jest nie tylko zbiórka pieniędzy ale także promocja zdrowego trybu życia i integracja społeczności. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u