Najgorsza postać nieuleczalnej choroby zmieniła w koszmar życie Natalii

01 wrzesień 2023
Autor: 
Najgorsza postać nieuleczalnej choroby zmieniła w koszmar życie Natalii archiwum prywatne

Zespół Tourette'a, światłowstręt z postępującym z dnia na dzień niedowidzeniem, niemoc pisania, utrzymania czegokolwiek w rękach, kłopoty z przełykaniem, niemoc poruszania się. To wszystko sprawia, że Natalia jest jak roślina, którą trzeba pielęgnować i odżywiać. Przez 24 godziny na dobę.

Najgorsza postać zespołu tourette'a, potwornej dystonii, padaczki i chorób zwyrodnieniowych zwojów podstawnych zawładnęła i zmieniła w piekło życie Natalii. Jej ciało ciągle drży a usta wydają niewyobrażalny krzyk i niecenzuralne słowa. Natalia - kiedyś bardzo pracowita, ambitna i zdolna osoba, dziś jak chory, zraniony, zamknięty w klatce ptak, bez możliwości samodzielnego egzystowania. Każdy dzień zaczyna i kończy potwornym cierpieniem, bólem, i niemocą. Nie potrafi wciąż wygrać z wszystkimi chorobami pragnie je tylko odrobinę ujarzmić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pilna pomoc

- Pilnie potrzebna jest pomoc finansowa na zakup nowego, mocniejszego wózka inwalidzkiego, ponieważ przy tak postępujących chorobach nogi Natalii wciąż odmawiają posłuszeństwa - mówi Ewa Rudzińska, mama Natalii. - Potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, środki higieny i ciągłe leczenie, wykonanie wielu wizyt celem zmiany parametrów stymulatora, badań w klinikach, kontroli w bardzo odległych miejscach. Wiąże się to z bardzo dużymi wydatkami. Nasz skromny budżet niestety nie wystarcza na pokrycie takich wydatków. Osobiście nie posiadamy samochodu a wyjazd z osobą niepełnosprawną specjalnym samochodem jest spory. Żaden lekarz z pobliża nie jest w stanie pomóc. Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową. Każda kwota nawet najmniejsza ma ogromne znaczenie i jest na wagę złota.

Aby wesprzeć Natalię należy wejdźcie na stronę pomoc.pl z dopiskiem WALKA NATALII.

Przeczytaj także: 43 miliony dla Zielonej Góry na usunięcie składowiska odpadów po pożarze w Przylepie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u