Przekroczenia jakości wody w Przylepie i Łężycy. Będzie możliwość przyłączenia się do sieci miejskiej

08 wrzesień 2023
Autor: 
Przekroczenia jakości wody w Przylepie i Łężycy. Będzie możliwość przyłączenia się do sieci miejskiej Adobe Stock

W czwartek popołudniu mieszkańcom sołectwa Łężyca i Przylep roznoszono komunikaty Zielonogórskich Wodociągów, w których informowano, że przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zielonej Górze badania próbek wody z prywatnych studni wykazały przekroczenia parametrów jakości wody w zakresie manganu, żelaza, mętności itp.

Jak czytamy, przekroczenie tych parametrów są typowe dla ujęć wód podziemnych i nie mają związku z pożarem odpadów przy ul. Przylep-Zakładowa w Zielonej Górze a wymienione związki będą występowały do czasu wykonania we własnym zakresie lokalnego oczyszczania wody lub przyłączenia się do miejskiej sieci wodociągowej.

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Przylepu i Łężycy w sprawach związanych z możliwością przyłączenia się do miejskiej sieci wodociągowej ZWiK uruchomił dodatkowy punkt konsultacyjny dla mieszkańców obu sołectw oraz wprowadzono dodatkowe udogodnienia dotyczące kompleksowej obsługi przy wydawaniu warunków przyłączenia nieruchomości do sieci wodociągowej i dodatkowych czynności umożliwiających wykonanie przyłącza wodociągowego.

Mieszkańcy mogą liczyć na pełną pomoc przy złożeniu wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej, w tym udostępnienia mapy sytuacyjno-wysokościowej, w celu umożliwienia wrysowania trasy przyłącza wodociągowego, priorytetowej procedury wydawania warunków przyłączenia, priorytetowego dokonywania czynności odbiorowych przyłącza, uzyskania zgody na lokalizację przyłącza w pasie drogowym a także opracowania i zaopiniowania projektu organizacji ruchu na czas wykonywanych robót. Mieszkańcy będą zwolnieni z konieczności posiadania mapy do celów projektowych, z konieczności opiniowania trasy przyłącza na naradzie koordynacyjnej w sprawie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu oraz zwolnieni z opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Czytaj także: Chemiczne odpady wyjeżdżają z Przylepu. Część trafi do utylizacji, część na składowisko


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u