Polski Ład. 195 milionów dla lubuskich samorządów. Sprawdź, kto i na co dostanie pieniądze

15 wrzesień 2023
Autor: 
195 milionów dla lubuskich samorządów. Sprawdź, kto dostanie pieniądze Redakcja

Lubuskie samorządy dostaną pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Do województwa trafi ponad 195 milionów złotych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to jeden z odłamów funduszu Polski Ład. W szóstej edycji po raz kolejny został on skierowany do gmin i powiatów, w których funkcjonowały PGR-y. Ogłoszono już, które wnioski zostały zakwalifikowane.

Wyniki programu w Lubuskiem. Co powstanie?

W województwie lubuskim dofinansowanie w ramach RPIS otrzyma 94 jednostek samorządu terytorialnego, ale i nie tylko. Wnioski opiewały na łączną kwotę ponad 195 milionów złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Największą kwotę, bo aż 5 milionów złotych dostanie gmina Zwierzyn, która wybuduje przedszkole gminne w Zwierzynie. Wcześniejsze spłonęło w czerwcu tego roku. Nieznacznie mniej, bo przeszło 4,9 miliona trafi do gminy Lubiszyn na rozbudowę przedszkola gminnego i remizy OSP w Lubiszynie oraz modernizację pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Baczynie.

Gmina Przytoczna za 4,9 mln zł utworzy Centrum Aktywności Społecznej. Pieniądze otrzyma także między innymi gmina Bogdaniec (Budowa, przebudowa i remont strażnicy OSP Bogdaniec - 1,99 mln zł), gmina Zabór (Budowa remizy OSP Łaz - 1,95 mln zł) oraz gmina Świdnica (Budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjnego w Buchałowie - 1,96 mln zł).

Środki trafią też do Zielonej Góry. Magistrat otrzyma 2 mln zł na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 279 na odcinku od Ochli do granicy miasta w kierunku Świdnicy. Dodatkowo do Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego trafi 1,9 mln zł na zakup 2 autobusów z napędem Euro VI dostosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółową listę zakwalifikowanych wniosków można znaleźć tutaj: Rządowy Program Inwestycji Strategicznych - VI edycja

Przeczytaj też: Zielona Góra: Kierowca Lexusa uznał, że tablice rejestracyjne "nie pasują" do jego auta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u