Nowi funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyli uroczyste ślubowanie (ZDJĘCIA I FILM)

13 październik 2023
Autor: 
Nowi funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyli uroczyste ślubowanie

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej powiększył się o 28 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej. W asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej i zaproszonych gości, nowi funkcjonariusze ślubowali stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej. Ślubowanie przyjął Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jarosław Siergiej.

Wczoraj 12 października płk SG Jarosław Siergiej powitał młodych funkcjonariuszy w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pogratulował im również pozytywnego zakończenie procesu rekrutacji. Podkreślił znaczenie słów złożonej przez nowych funkcjonariuszy roty ślubowania i przypomniał co ono oznacza podczas pełnienia służby i wykonywania obowiązków służbowych. Komendant NoOSG zaznaczył także, że służba w Straży Granicznej zobowiązuje do wielu wyrzeczeń, ale daje także ogromną satysfakcję i szansę na osobisty rozwój. Wyraził również nadzieję, że będzie to czas rozwoju, realizacji marzeń i wielu sukcesów. Teraz właściwie wszystko będzie zależało od zaangażowania w służbę, otwartości i gotowości do podejmowania nowych zadań i wyzwań. Komendant NoOSG wyraził nadzieję, że młodzi funkcjonariusze będą wsparciem i impulsem do rozwoju naszej formacji w przyszłości.

Nowi funkcjonariusze pomyślnie przeszli przez całą procedurę kwalifikacyjną. Zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów, którzy złożyli dokumenty. Zanim założyli mundur, wszyscy musieli przystąpić do testów psychologicznych, badań psychofizjologicznych, sprawdzenia wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 10 kobiet i 18 mężczyzn. Od 16 października grupa 28 funkcjonariuszy rozpocznie szkolenie w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po ukończeniu szkolenia rozpoczną służbę w przydzielonych służbowo placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wykaz miejsc składania dokumentów oraz wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u