Monopoly Gorzów Wielkopolski. Wkrótce premiera gry

17 październik 2023
Monopoly Gorzów Wielkopolski. Wkrótce premiera gry Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Monopoly Gorzów Wielkopolski. Gra jest już gotowa i niebawem trafi do sprzedaży w całej Polsce. Wiemy, kiedy będzie oficjalna premiera.

Gorzów Wielkopolski dołącza do elitarnego grona miast na całym świecie, które ma swoją edycję kultowej gry Monopoly. Prace nad popularną grą planszową przystosowaną stricte pod północną stolicę województwa lubuskiego trwały przez ponad pół roku.

- Udział w przygotowaniu planszy wzięli gorzowianie w specjalnym głosowaniu na najdroższe pole, a o ostatecznym jej wyglądzie zdecydowali wspólnie partnerzy przedsięwzięcia, czyli między innymi pracownicy Urzędu Miasta, instytucji kultury oraz lokalni przedsiębiorcy - informuje Urząd Miasta Gorzowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Monopoly Gorzów Wielkopolski - kiedy premiera?

Dziś wiemy już, że pierwszy nakład Monopoly Gorzów Wielkopolski wyniesie około 4 tysiące egzemplarzy. Oficjalna premiera gry odbędzie się w sobotę, 4 listopada, o godzinie 14:00 w Galerii Askana. To właśnie od tego dnia Monopoly Gorzów Wielkopolski będzie można kupić w sklepach w całej Polsce, w tym także internetowych, ale również w lokalnych księgarniach.

Na planszy do zagospodarowania jest 30 pól. 20 z nich oddano miastu jako partnerowi głównemu, z kolei w sprawie pozostałych miejsc wydawca prowadził rozmowy z lokalnymi firmami i innymi podmiotami. Pewne jest to, że będą to popularne wśród gorzowian miejsca i najbardziej charakterystyczne obiekty. Najdroższym polem będzie nadwarciański bulwar, który wybrali sami mieszkańcy miasta.

W Monopoly Gorzów Wielkopolski personalizacji oprócz pól ulega też szata graficzna czy karty "Szansy" i "Kasy Społecznej". Identycznie jest z banknotami.

Przeczytaj też: Kompletnie pijany kierowca ciężarówki jechał zygzakiem na A2 w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u