Cmentarz Zielona Góra. Sprawdź, jak zmieni się ruch na Wszystkich Świętych 1 listopada

23 październik 2023
Autor: 
Cmentarz Zielona Góra. Sprawdź, jak zmieni się ruch na Wszystkich Świętych Fot. KMP Zielona Góra

Cmentarz Zielona Góra. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu przy nekropolii na Wszystkich Świętych 2023? Będą też dodatkowe parkingi i specjalne autobusy.

1 listopada w dniu Wszystkich Świętych cmentarz w Zielonej Górze z pewnością odwiedzi wiele osób. Jak co roku w okolicy nekropolii wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego. Te będą obowiązywać od soboty, 28 października, aż do piątku, 3 listopada.

Nad bezpieczeństwem w rejonie zielonogórskiego cmentarza czuwać będą funkcjonariusze policji, którzy dodatkowo będą kierować ruchem pojazdów i pieszych. Mundurowi apelują, aby stosować się do wydawanych poleceń i dodatkowo zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach pojawią się nowe oznaczenia i ograniczenia prędkości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Cmentarz Zielona Góra na Wszystkich Świętych - najważniejsze zmiany

Podobnie jak w ubiegłym roku na ulicy Wrocławskiej będą dwa pasy dojazdowe do cmentarza (odcinek od al. Juliusza Słowackiego do ul. Witolda Pileckiego). Dodatkowo w godzinach 8:00 - 21:00 obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz zatrzymywania się.

Wjazd na parking przy "nowym cmentarzu" będzie odbywał się ul. Wrocławską wyłącznie dla kierowców jadących od centrum miasta. Wjazd od strony Raculi będzie niemożliwy. Wyjazd z nowego parkingu będzie się odbywał jedynie w prawą stronę, w kierunku ul. Pileckiego. Dostępny będzie tylko jeden wjazd i wyjazd.

Mały parking przy starej części cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia oraz taksówek (do 5 miejsc). Uwaga! Inwalidzi lub osoby ich przewożące nie będą wpuszczane na teren parkingu bez ważnej karty.

Na parking utworzony na pętli MZK będą mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy miejskie i samochody osobowe. Dodatkowo od 28 października do 3 listopada obowiązuje tam zakaz wjazdu samochodów ciężarowych

Wszystkich Świętych - MZK Zielona Góra wystawi specjalne autobusy

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze na Wszystkich Świętych przygotuje też specjalne, cmentarne linie autobusowe. Szczegóły i kursowanie znajdziecie w artykule: "MZK Zielona Góra na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarz 1 listopada?"

Przeczytaj też: Dachowanie pod Zieloną Górą. Za kierownicą młody mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u