Dachowanie pod Zieloną Górą. Za kierownicą młody mężczyzna

23 październik 2023
Autor: 
Dachowanie pod Zieloną Górą. Za kierownicą młody mężczyzna Fot. KMP Zielona Góra

Dachowanie koło Zielonej Góry. Na drodze krajowej nr 27 z trasy wypadło osobowe BMW. Pojazdem podróżowały trzy osoby.

Sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie, 22 października, przed godziną 14:00. Na drodze krajowej nr 27 w pobliżu Wilkanowa pod Zieloną Górą doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

Kierowca pojazdu marki BMW najprawdopodobniej w trakcie wychodzenia z łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą. Następnie osobówka wypadła z trasy i dachowała.

"Nie dostosował prędkości do warunków"

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Przybył także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Pojazdem podróżowały łącznie trzy osoby. Wszystkie opuściły auto jeszcze przed przyjazdem służb. Nie doznały one poważniejszych obrażeń, więc niepotrzebna była interwencja zespołu pogotowia ratunkowego.

- Kierujący BMW młody mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja, a kierowca został ukarany mandatem - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mundurowi przypominają, że przekraczanie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków oraz kolizji. Apelują o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie przy śliskiej nawierzchni.

Przeczytaj też: Pijany motocyklista uderzył w płot koło Zielonej Góry. "Nagle wstał i uciekł" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u