Nowy samochód gaśniczy dla ochotników. Kosztował blisko 1,4 miliona (ZDJĘCIA)

05 listopad 2023
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla ochotników. Kosztował blisko 1,4 miliona Fot. Dominik Brzezicki

Strażacy z OSP Stary Kisielin mają nowy samochód gaśniczy. Jest wart prawie 1,4 miliona złotych. Zastąpi on wysłużony wóz, który ma już 40 lat.

OSP Stary Kisielin w Zielonej Górze oficjalnie może się już poszczycić nowym pojazdem. Do ochotników trafił ciężki samochód gaśniczy marki Scania P370 XT z napędem 4x4. Ma sześcioosobową kabinę oraz silnik o mocy 370 koni mechanicznych.

Nowy samochód gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów oraz 500-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Znalazła się na nim między innymi wyciągarka elektryczna, maszt oświetleniowy oraz działko wodno-pianowe.

Wóz gaśniczy za blisko 1,4 miliona złotych

Za przygotowanie nowego wozu strażaków z OSP Stary Kisielin odpowiadała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej. Pojazd to tzw. "golas", czyli dostarczono go bez dodatkowego sprzętu. Wykonawca wykonał jedynie uchwyty do mocowania wyposażenia posiadanego aktualnie przez ochotników.

Wartość samochodu to prawie 1,4 miliona złotych. Został zakupiony w ramach montażu finansowego, na który znaczną część środków przekazał Urząd Miasta Zielona Góra. Dołożył się też na przykład Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Nowy samochód gaśniczy zastąpi 40-letni pojazd marki Jelcz. I tak jednostka OSP Stary Kisielin będzie miała na swoim wyposażeniu dwa pojazdy gaśnicze - nowy ciężki i średni Mercedes oraz lekki samochód na podwoziu Forda służący do przewozu osób.

Przeczytaj też: Zmiany na skrzyżowaniu w centrum miasta. "Tylko kretyn mógł to wymyślić"

Fot. Dominik Brzezicki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u