Szpital w Zielonej Górze przejdzie wielką metamorfozę za ponad 47 milionów (ZDJĘCIA)

10 listopad 2023
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze przejdzie wielką metamorfozę Fot. Redakcja, UMWL

Szpital Zielona Góra. Lecznica rozpoczyna wielką modernizację za 47 milionów złotych. Będą nowe drogi, oświetlenie czy parkingi. Co jeszcze się zmieni?

Rozpoczęła się inwestycja pod nazwą "Przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze". Na terenie lecznicy pojawili się już robotnicy oraz ciężki sprzęt. Modernizacji doczeka się nie wnętrze szpitala, ale przestrzeń między jego budynkami.

- Ta przestrzeń odgrywa bardzo istotną rolę w kontekście całości funkcjonowania lecznicy, a poza tym jest bardzo istotna choćby ze względów komunikacyjnych dla wszystkich przyjeżdżających tutaj osób - podkreśla Grzegorz Potęga, członek zarządu województwa lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Szpital Zielona Góra - co się zmieni?

Na terenie szpitala stanie blisko 500 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 50 dla osób z niepełnosprawnością. Wybudowana zostanie również między innymi tężnia solankowa, boisko do gry w boule, place sensoryczne oraz plac rekreacyjno-rehabilitacyjny z siłownią zewnętrzną. Dodatkowo metamorfozę przejdą tereny zielone. Co jeszcze?

- Przebudowane zostaną drogi, chodniki, miejsca postojowe. Cały system parkingowy zostanie uporządkowany, włącznie z wprowadzeniem nowego systemu parkingowego. Pojawią się również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych - informuje Paweł Urbański, kierownik Działu Inwestycji i Remontów w zielonogórskim szpitalu.

W ramach inwestycji zaprojektowane są także 4 zbiorniki retencyjno-rozsączające, które spowodują, że większe opady deszczu nie będą zalewać szpitala. Dodatkowo cały teren zostanie objęty monitoringiem. Złoży się na niego blisko 200 kamer.

Szpital w Zielonej Górze - inwestycja za ponad 47 milionów

- Cieszymy się z tej inwestycji. Będzie taką wisienką na torcie, jeśli chodzi o zakończenie termomodernizacji i wykonanie szeregu prac z infrastrukturą chodnikowo-drogowo-kanalizacyjną. Przez wiele lat w szpitalu realizując wiele inwestycji nie pokuszono się, by zrobić działania kompleksowe. Nie był to efekt braku chęci, a braku środków - zaznacza Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Inwestycja opiewa na kwotę przeszło 47 milionów złotych. Ponad 17 milionów przeznaczył jako wkład własny Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, natomiast 30 milionów pochodzi z programu Polski Ład.

Wykonawcą wszystkich prac jest firma Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Całość powinna zakończyć się do 31 października 2024 roku.

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Przywrócono mu wojskową funkcję. Co to oznacza? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u