Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami. Prezydent rozdał podziękowania (ZDJĘCIA)

19 listopad 2023
Autor: 
Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami. Prezydent rozdał podziękowania Fot. UM ZG

Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami w Zielonej Górze gasiło wielu strażaków. Pomocy udzielały też inne służby. Prezydent Janusz Kubicki rozdał podziękowania.

Przypomnijmy, pożar hali z niebezpiecznymi odpadami w zielonogórskim Przylepie wybuchł w sobotę, 22 lipca, przed godziną 15:30. Z ogniem przez kilka dni walczyło łącznie 107 zastępów Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, czyli blisko 380 strażaków. Wspomagały ich dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Akcja była bardzo ciężka.

Był to jeden z największych, jak nie największy pożar w ostatnich latach na terenie województwa lubuskiego. W trakcie działań zużyciu i zniszczeniu uległy między innymi środki ochrony indywidualnej ratowników, czyli ubrania specjalne czy buty, ale również węże pożarnicze.

Pożar hali Zielona Góra - Janusz Kubicki rozdał podziękowania

W sobotę, 18 listopada, w Domu Harcerza w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie roku w ochronie przeciwpożarowej Miasta Zielona Góra. Prezydent Janusz Kubicki podziękował jednostkom OSP za całoroczną pracę. Dodatkowo podziękował osobom, firmom i instytucjom, które służyły wsparciem w związku z pożarem składowiska materiałów niebezpiecznych w zielonogórskim Przylepie.

- Mamy okazję podsumować rok, który był szczególny. Pożar składowiska odpadów niebezpiecznych w Przylepie, to wydarzenie na skalę, która nie zdarza się często. Nisko kłaniam się w pas i dziękuję bardzo, udało nam się zrobić coś, z czego możemy być naprawdę dumni. Gigantyczne zaangażowanie wszystkich służb sprawiło, że opanowaliśmy pożar w Przylepie - podkreślał włodarz miasta.

Prezydent w trakcie uroczystości wręczył złote medale za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta Zielona Góra. Otrzymali je dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Waldemar Gredka i Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze st. bryg. Piotr Jankowiecki. Dodatkowo Janusz Kubicki rozdał podziękowania za pomoc podczas pożaru w Przylepie wraz z okolicznościowymi ryngrafami. Kto je otrzymał?

• Edward Fedko, prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego

• nadkom. Krzysztof Marciniak, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze

• płk. Tomasz Kocikowski, dowódca 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku

• kpt. Krzysztof Ciupak, przedstawiciel dowódcy 151 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Skwierzynie

• Mariusz Herbut, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

• Józef Kruczkowski, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim

• Rafał Ozimiński, nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra

• Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej

• Krzysztof Witkowski, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji

• Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta

• Jerzy Żetecki, przewodniczący Rady Dzielnicy Nowe Miasto

• Wiesław Kuchta, radny miasta

Przeczytaj też: Zabójstwo w Kożuchowie. Nie żyje starszy mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u