Wielka choinka stanęła na deptaku w Zielonej Górze. To prezent od leśników (ZDJĘCIA)

28 listopad 2023
Autor: 
Wielka choinka stanęła na deptaku w Zielonej Górze Fot. UM ZG

Kilkunastometrowa choinka już w Zielonej Górze. Świąteczne drzewo wjechało na deptak w asyście policji. To coroczny prezent dla miasta od leśników.

Leśnicy kontynuują tradycję przyozdabiana deptaku w Zielonej Górze na święta Bożego Narodzenia. Mieszkańcy już od 2017 roku mogą podziwiać piękne drzewo w okresie świątecznym, które pochodzi prosto z lasów zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Do tej pory do Zielonej Góry przyjeżdżały między innymi świerki z Nadleśnictwa Nowa Sól i Nadleśnictwa Sulechów oraz jodły z Nadleśnictwa Babimost. W tym roku choinka pochodzi z Nadleśnictwa Krzystkowice, a dokładniej leśnictwa Kotowice. Jest to kilkunastometrowy świerk pospolity.

Choinka Zielona Góra - drzewo stoi już na deptaku

Dziś, 28 listopada, bożonarodzeniowe drzewko przyjechało do miasta transportem zorganizowanym przez Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie. Przejazd ulicami Zielonej Góry pilotowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straż Leśna.

- Co roku chcemy sprawić zielonogórzanom trochę radości, dbając o świąteczną magię. Choinka jest naturalna. Ta ozdoba w sercu starówki z pewnością podkreśli atmosferę nadchodzących świąt. Choć nie przewyższy ratusza, to i tak będzie gwiazdorzyć - podkreśla Ewelina Fabiańczyk, rzecznik RDLP Zielona Góra.

Choinka stanęła już na deptaku. Teraz czas na jej ozdobienie światełkami i bombkami, za które odpowiada Urząd Miasta Zielona Góra i Zakład Gospodarki Komunalnej.

Zgodnie z planem drzewko ma rozbłysnąć już w niedzielę, 3 grudnia, w trakcie Miejskich Mikołajek, które o godzinie 16:00 rozpoczną się na placu Bohaterów.

Przeczytaj też: Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. Posypią się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u