Tysiące nielegalnych papierosów w ciężarówce. "Tłumaczył, że wiezie przesyłki" (ZDJĘCIA)

28 listopad 2023
Autor: 
Tysiące nielegalnych papierosów w ciężarówce

Nielegalne papierosy schowane w ciężarówce. Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała pojazd na polsko-niemieckiej granicy.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej praktycznie każdego dnia kontrolują pojazdy poruszające się w rejonie dawnego przejścia granicznego w Świecku. I tak w ostatnich dniach mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych.

- Pojazd wyjeżdżał z Polski. Mieszkaniec województwa lubuskiego tłumaczył, że wiezie przesyłki - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Nielegalne papierosy ukryte w naczepie

Celnicy postanowili dokładnie sprawdzić pojazd. W tym celu postanowili między innymi prześwietlić ciężarówkę. Szybko okazało się, że ładunek był "trafiony".

- Funkcjonariusze zobaczyli, że są tam ukryte kartony. Po dokładnym przeszukaniu pojazdu w skrzyniach znaleźli 44 zafoliowane kartony a w nich 22 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje Markowicz.

Jak przekazuje Krajowa Administracja Skarbowa, straty dla budżetu państwa z tytułu niezapłaconych podatków VAT i akcyzy to przeszło pół miliona złotych. Teraz wobec kierowcy zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Przeczytaj też: Wypadek w Gubinie. Ranny rowerzysta. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u