Remont drogi w gminie Świdnica koło Zielonej Góry. Zapłacono fortunę (ZDJĘCIA)

29 listopad 2023
Autor: 
Remont drogi w gminie Świdnica koło Zielonej Góry. Zapłacono fortunę Fot. Gmina Świdnica

Przebudowa drogi w gminie Świdnica koło Zielonej Góry pochłonęła 4,3 miliona złotych. Drogowcy wyremontowali nieco ponad kilometr trasy.

Kolejny odcinek drogi powiatowej nr 1144F na odcinku Radomia - Orzewo (gmina Świdnica) została oficjalnie otwarta po modernizacji. Remont był konieczny, bo nawierzchnia była w opłakanym stanie, co wskazano w dokumentacji przetargowej.

- Droga na przedmiotowym odcinku przebiega przez tereny leśne w terenie niezabudowanym. Nawierzchnia jest w złym stanie technicznym, występują liczne ślady deformacji, miejscowych napraw i widoczne liczne spękania - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Modernizacja za 4,3 miliona

Zadaniem pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 1144F na odcinku od drogi krajowej nr 32 do drogi wojewódzkiej nr 279 w m. Drzonów - II etap" zajmowała się firma Eurovia Polska. Drogowcy wycenili remont na odcinku przeszło 1,2 kilometrów na blisko 4,3 miliona złotych.

- Środki w wysokości przeszło 2,5 miliona złotych pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do tego 601 tysięcy z budżetu Lasów Państwowych i po 610 tysięcy z Gminy Świdnica i Powiatu Zielonogórskiego - informuje Gmina Świdnica.

Zadaniem drogowców była przede wszystkim przebudowa istniejącej trasy. Dodatkowo wykonano pobocza, oczyszczono rowy oraz wykonano nową konstrukcji drogi, w tym zwiększono jej szerokość. Dziś, 29 listopada, odcinek trasy został oficjalnie oddany do użytku. W otwarciu uczestniczyli przede wszystkim ci, którzy złożyli się na drogę.

- Wyremontowany odcinek jest zwartym już odcinkiem, który został odnowiony i połączył wcześniej już zmodernizowane odcinki tej drogi. Dzięki tej inwestycji nowym asfaltem przejedziemy od Radomi do Drzonowa - przekazuje Urząd Gminy w Świdnicy.

Przeczytaj też: Z Państwowej Straży Pożarnej do OSP Koźla. Ochotnicy mają "nowy" wóz (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u