Nowe karetki za ponad 1,1 miliona złotych. Już jeżdżą do pacjentów

09 styczeń 2024
Autor: 
Nowe karetki za ponad 1,1 miliona złotych Fot. 105 Szpital Wojskowy Żary

105 Szpital Wojskowy w Żarach ma nowe karetki. Jedna stacjonuje już w Żaganiu, a druga w Iłowej. Nowe ambulanse są przeszło 1,1 miliona złotych.

Żarska lecznica zabezpiecza pod względem ratownictwa medycznego południową część województwa lubuskiego, ponieważ odpowiada za zespoły stacjonujące w sześciu lokalizacjach: Żarach, Żaganiu, Szprotawie, Lubsku, Iłowej oraz Trzebielu. Ostatnio na wyposażenie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach trafiły dwa nowe ambulanse.

Najnowsze pojazdy zostały zabudowane na furgonie Mercedes Sprinter w żółtym kolorze. Za realizację odpowiadała firma MediCardia. Inwestycja opiewała na kwotę ponad 1,1 milionów złotych i została zrealizowana w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Pogotowie Żagań i pogotowie Iłowa. Nowe karetki już jeżdżą

Jedna z nowych karetek trafiła do podstacji w Żaganiu, gdzie na co dzień funkcjonują dwa zespoły pogotowia: podstawowy oraz specjalistyczny. Drugi ambulans skierowano natomiast do Iłowej, gdzie stacjonuje podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Wraz z ambulansami dostarczono nosze, transporter oraz krzesełka kardiologiczne, które służą między innymi do transportu pacjenta po klatce schodowej. Reszta sprzętu medycznego została przeniesiona z karetek służących do tej pory we flocie żarskiego szpitala.

- 4 000 kilometrów, tyle średnio w ciągu miesiąca przejeżdża jedna karetka. Przemieszczanie się po dość rozległym regionie powoduje duży stopień eksploatacji tych pojazdów, a żeby karetki były zawsze gotowe do działania, muszą być sukcesywnie wymieniane. Cieszymy się, że udało nam się zakupić dwa ambulanse sanitarne - informuje 105 Szpital Wojskowy Żary.

Przeczytaj też: O włos od tragedii. Wjechał na przejazd kolejowy, gdy nadjeżdżał pociąg (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u