Wybory Zielona Góra. Wiemy, kogo wystawia Platforma Obywatelska (ZDJĘCIA)

29 styczeń 2024
Autor: 
Wybory Zielona Góra. Wiemy, kogo wystawia Platforma Obywatelska Redakcja

Wybory samorządowe 2024. Platforma Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Zielonej Góry. To Marcin Pabierowski.

Wybory samorządowe 2024 - kiedy się odbędą?

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w godzinach od 7:00 do 21:00. Tego dnia Polacy wybiorą lokalne władze, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Głosować będą także nad radnymi. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się natomiast 21 kwietnia.

Wybory Zielona Góra. Platforma Obywatelska wystawiła kandydata na prezydenta

Kto powalczy w Zielonej Górze o fotel prezydenta? Obecny włodarz Janusz Kubicki oficjalnie nie deklarował jeszcze startu w wyborach, lecz jest to niemalże pewne. Ponadto dziś, 29 stycznia, Platforma Obywatelska oficjalnie przedstawiła na konferencji prasowej swojego kandydata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Początkowo w potencjalnych kandydatach przewijała się obecna posłanka Elżbieta Anna Polak. Ostatecznie opozycja prezydenta Janusza Kubickiego postawiła na Marcina Pabierowskiego. To radny Zielonej Góry, który ma 46 lat. Marcin Pabierowski jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studiował też w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (obecnie Akademia Pożarnicza) i Akademii Górniczo-Hutniczej. Teraz prowadzi własną firmę.

- Wyłoniliśmy z naszego grona najlepszą osobę. Osobę, która ma wiele ważnych atrybutów do bycia liderem samorządowym w mieście Zielona Góra. Chcemy opinii publicznej ogłosić naszym zdaniem najlepszego, fantastycznego kandydata, jakim bez wątpienia jest Marcin Pabierowski - mówił Waldemar Sługocki, wiceminister Rozwoju i Technologii oraz przewodniczący lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Marcin Pabierowski kandydatem na prezydenta Zielonej Góry

Kandydaturę Marcina Pabierowskiego zarekomendowały dziś między innymi posłanki Elżbieta Anna Polak oraz Katarzyna Osos. Głos zabrał także wojewoda lubuski Marek Cebula. Wszyscy podkreślali, że Marcin Pabierowski będzie najlepszym wyborem na prezydenta Zielonej Góry.

- Samorząd to wspólnota mieszkańców. Lider samorządowy powinien być blisko ludzi. Tu nie ma miejsca na dyktaturę Janusza Kubickiego. Czas posprzątać po tym, co złego się wydarzyło. Marcin Pabierowski znakomicie, celnie punktuje wszystkie błędy Janusza Kubickiego. Jest odważny, bo to właśnie Marcin Pabierowski stanął przy mnie odważnie jako ekspert, gdy mieliśmy straszny pożar materiałów niebezpiecznych w Przylepie - zaznaczała Elżbieta Anna Polak.


Pożniej materiał filmowy. Dalsza część artykułu pod wideo:


Marcin Pabierowski: "Zielona Góra potrzebuje świeżego powietrza"

- Stoi przede mną ogromne wyzwanie. Zielona Góra potrzebuje zmiany, świeżego powietrza. Zielona Góra powinna być otwarta na inwestorów i być zarządzana sprawnie gospodarczo. Powinna być miastem otwartym dla mieszkańca, a dziś tego nie ma. Za rządów pana Kubickiego Zielona Góra jest dramatycznie zadłużona. Odpycha inwestorów, nie ma nowych stref gospodarczych. Rozwój nie może koncentrować się na widzimisię jednego człowieka. Prezydent powinien konsultować rozwiązania z mieszkańcami - mówił kandydat na prezydenta Zielonej Góry.

Marcin Pabierowski zadeklarował także współpracę z wojewodą, ministrami czy marszałkiem. - Są olbrzymie inwestycje, które należy zrealizować w mieście. Będę zabiegał w ministerstwie o środki zewnętrzne i współpracował z marszałkiem w sprawie środków unijnych. Musimy skończyć z kłótniami, nieporozumieniami - podkreślał.

Przeczytaj też: Seria zdarzeń na S3. Około 10 aut rozbitych. Droga jest zablokowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u