Protest rolników w Zielonej Górze. "Będzie MASAKRA komunikacyjna"

09 luty 2024
Autor: 
Protest rolników w Zielonej Górze. "Będzie MASAKRA komunikacyjna" Redakcja

Protest rolników Zielona Góra. Dziś ciągniki zablokują drogi w mieście. Wiemy, jak będą jeździć. - Będzie MASAKRA komunikacyjna - pisze prezydent.

Dziś, 9 lutego, w Zielonej Górze odbędzie się protest rolników. Jednocześnie strajki rozpoczną się w innych miejscach na terenie województwa lubuskiego, ale i całej Polski, a nawet Europy. Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu tzw. "Zielonego Ładu".

- Rolnicy protestują przede wszystkim przeciwko nadmiarowemu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz polityce rolnej Unii Europejskiej - podkreśla Rafał Nieżurbida, rolnik z Zielonej Góry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Protest rolników Zielona Góra. Trasa przejazdu

Strajk rolników w Zielonej Górze ruszy około godziny 12:00. Wówczas ciągniki wyjadą na ulicę Wrocławską z parkingu przy nowym cmentarzu. Kolumna około 100 traktorów będzie poruszać się po mieście w asyście policji z prędkością 5-10 kilometrów na godzinę.

Rolnicy pojadą ulicami Wrocławską, Lwowską, Podgórną, rondem 11 listopada, Chrobrego i rondem Michała Kaziowa. Około godziny 13:30 kolumna ciągników ma dotrzeć na plac Bohaterów, gdzie planowany jest briefing prasowy. I tak planowo do godziny 14:00 zablokowany będzie odcinek ul. Bohaterów Westerplatte od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej.

Dalej ciągniki rolnicze pojadą al. Wojska Polskiego, rondem PCK w kierunku ul. Dąbrówki, Długiej i Wrocławskiej. Protest ma zakończyć się około godziny 15:00 na parkingu cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

Strajk rolników Zielona Góra. "Będzie MASAKRA komunikacyjna"

Protest rolników wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Te mogą występować w trakcie przejazdu ciągników, jak i podczas zjeżdżania maszyn rolniczych do Zielonej Góry.

- W Zielonej Górze protest rolników przeciwko polityce rolnej Rządu i UE. Pojawią się na ulicach ciągniki. Będzie MASAKRA komunikacyjna. Niestety nie mamy żadnych mechanizmów aby to zablokować i nie pozwolić na to. Żeby była pełna jasność opieram ich protest, ich postulaty są jak najbardziej słuszne!!! Jeżeli nie musisz to ... to jutro omija centrum miasta - napisał Janusz Kubicki, prezydent miasta (pisownia oryginalna).

Zabezpieczeniem protestu będą zajmować się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Jak przekazuje rzecznik policji w Zielonej Górze podinsp. Małgorzata Barska, mundurowi będą kierować ruchem na skrzyżowaniach oraz rondach na trasie protestu.

- Prosimy kierujących o wybieranie alternatywnych dróg dojazdu, a przede wszystkim o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów - podkreśla podinsp. Barska.

Protest Zielona Góra. Utrudnienia w komunikacji MZK

Protest rolników przełoży się nie tylko na utrudnienia w ruchu drogowym, ale także na kursowanie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Mogą zdarzyć się sytuacje, że autobusy nie będą mogły przejechać.

- W godzinach 11:00 - 15:00 wystąpią utrudnienia. Autobusy mogą podjeżdżać na przystanki z opóźnieniem. Ponadto od godziny 13:00 do 13:45 z uwagi na brak możliwości przejazdu przez ul. Bohaterów Westerplatte z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki Centrum (w obu kierunkach) - przekazuje MZK Zielona Góra.

Poniżej umieszczamy dokładną trasę przejazdu kolumny ciągników po Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u