Nowe przystanki MZK Zielona Góra. "W związku z rosnącą popularnością"

03 marzec 2024
Autor: 
Nowe przystanki MZK Zielona Góra. "W związku z rosnącą popularnością" Fot. MZK Zielona Góra

MZK Zielona Góra przekazuje, że z linii 101 korzysta coraz więcej pasażerów. I tak na jej trasie pojawiły się nowe przystanki autobusowe.

Przypominamy, że pod koniec 2023 roku Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze odebrał trzy minibusy marki Karsan e-JEST. To elektryczne pojazdy, które mają niecałe sześć metrów długości. Ich zakup pochłonął prawie 4,7 miliona złotych, a to wszystko w ramach projektu, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

MZK Zielona Góra. Linia 101 - nowe przystanki

Linia 101 połączyła ścisłe centrum miasta z osiedlem Morelowym i Słowackiego. Kurs rozpoczyna się i kończy na wielopoziomowym parkingu przy Palmiarni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

- W związku z rosnącą popularnością linii 101 obsługiwanej minibusami Karsan od 2 marca został uruchomiony nowy przystanek o charakterze "na żądanie" o nazwie "Partyzantów", przy skrzyżowaniu ulicy Morelowej i Partyzantów - informuje MZK Zielona Góra.

Minibusy Zielona Góra. Przewoźnik sprawdza ilość pasażerów

Przewoźnik przekazuje, iż na bieżąco obserwuje napełnienie autobusów i wykorzystanie poszczególnych przystanków. Dodaje jednocześnie, że wsłuchuje się w głosy pasażerów.

- Nowe przystanki zostaną uruchomione w celu poprawy dostępności do transportu publicznego dla pasażerów z okolic ulicy Skrajnej - dodaje MZK.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u