Niecodzienna uroczystość. Para wzięła ślub w szpitalu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

12 marzec 2024
Autor: 
Niecodzienna uroczystość. Para wzięła ślub w szpitalu w Zielonej Górze Fot. Szpital Zielona Góra

Niecodzienna i wzruszająca uroczystość w szpitalu w Zielonej Górze. Pani Jolanta i pan Jerzy powiedzieli sobie "tak". Były obrączki i tort.

Para planowała wziąć ślub już za kilka miesięcy. Nagle pojawiły się jednak problemy medyczne.

- Mój partner trafił do szpitala w ciężkim stanie, na szczęście jest już lepiej. Planowaliśmy ślub na czerwiec, ale postanowiliśmy to przyspieszyć. Formalności załatwiliśmy błyskawicznie, za co dziękujemy pani z Urzędu Stanu Cywilnego - opowiada pani Jolanta.

Szpital Zielona Góra. Para powiedziała sobie "tak"

Pan Jerzy trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie docelowo znalazł się na Klinicznym Oddziale Chorób Płuc. To właśnie wtedy para podjęła wspólną decyzję, że weźmie ślub w szpitalu.

Pomysł na zawarcie związku małżeńskiego w takim nietypowym miejscu od razu spotkał się z pozytywną reakcją ze strony personelu.

- Były obrączki, świadkowie, tort, szampan bezalkoholowy, a personel zadbał też o kwiaty, baloniki i konfetti. No i oczywiście "gorzko, gorzko" i dużo łez szczęścia. A nowożeńcom życzymy jeszcze wiele lat razem i przede wszystkim zdrowia - podkreśla Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala w Zielonej Górze.

Ślub w szpitalu. To niespotykana uroczystość

Tak niecodziennej ceremonii w zielonogórskiej lecznicy nie pamiętają nawet pielęgniarki pracujące ponad 30 lat. - Dla nas praca, to nie tylko procedury i jeżeli możemy sprawić komuś przyjemność, to bez wahania to robimy - mówi Agnieszka Tyczyńska, pielęgniarka oddziałowa.

- Takie sytuacje są rzadkie, ale czasem się zdarzają. To zawsze bardzo wzruszające – tłumaczy udzielająca ślubu Marta Wąsowicz.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Wjechali mężczyźnie "na kwadrat". Tego się nie spodziewali (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u