Gigantyczny protest rolników na granicy z Niemcami. Blokada A2 i przejścia w Gubinku

16 marzec 2024
Autor: 
Gigantyczny protest rolników na granicy z Niemcami. Blokada A2 i przejścia w Gubinku Redakcja/archiwum

Rolnicy zablokują przejścia graniczne w województwie lubuskim. Policja ostrzega przed możliwym paraliżem w ruchu drogowym. 

W niedzielę, 17 marca rozpocznie się kolejny protest rolników w województwie lubuskim. Strajkujący całkowicie zablokują autostradę A2 w Świecku oraz przejście graniczne w Gubinku. Blokada autostrady A2 rozpocznie się już o godzinie 13, a przejście graniczne w Gubinku zostanie zablokowane trochę później - o godzinie 20. Policjanci ostrzegają, że protesty mogą znacząco wpłynąć na płynność ruchu, a nawet może dojść do paraliżu.

Protest rolników 17 marca. Blokada autostrady A2 w Świecku

Strajkujący rolnicy zablokują wszystkie pasy autostrady A2 na wysokości Świecka. Blokada rozpocznie się w niedzielę, 17 marca o godzinie 13 i potrwa do godziny 22 w środę, 20 marca. Wjazd i wyjazd do Niemiec będzie całkowicie zablokowany. Policjanci apelują do kierowców, którzy będą jechać autostradą A2 w kierunku granicy w Świecku o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowych znaków i sygnałów.

- Zmiana w organizacji będzie polegała na sprowadzeniu pojazdów z dwóch w jeden pas ruchu. W związku z tym mogą pojawić się zatory. Na węzłach przez całą dobę, będą pracować policjanci. Na pierwszym węźle Jordanowo policjanci będą sprowadzać samochody ciężarowe łącznicą na trasę S3. Na węźle Rzepin samochody ciężarowe będą sprowadzane łącznicą w kierunku Rzepina i Ośna lubuskiego. Węzeł Świecko, będzie miejscem zamknięcia autostrady - ostrzegają policjanci.

Gubinek. Rolnicy zablokują przejście graniczne 

Protest rolników odbędzie się również na przejściu granicznym w Gubinku. Strajkujący zablokują przejazd w niedzielę, 17 marca o godzinie 20. Blokada potrwa do godziny 22 w środę, 20 marca. - Doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego nie pozostawią kierowców samych z tymi utrudnieniami i przez cały czas protestów będą służyć im pomocą w przemieszczaniu się po lubuskich drogach. Policjanci przypominają wszystkim podróżnym, aby w przypadku, gdy dojdzie do protestów i blokowania dróg, odpowiednio szybciej zaplanować trasę alternatywną - apelują policjanci.

Źródło: Osobówka roztrzaskała się o drzewo na DK32 pod Zieloną Górą. Są ranni (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u