Protestujący rolnicy zablokowali granicę w Świecku. Kolejna blokada za kilka godzin

17 marzec 2024
Autor: 
Protestujący rolnicy zablokowali granicę w Świecku. Kolejna blokada za kilka godzin Redakcja/Archiwum

Protest rolników na autostradzie A2. Przejście graniczne w Świecku jest zablokowane. Policjanci kierują ruch na objazdy.

W niedzielę, 17 marca o godzinie 13 rozpoczął się kilkudniowy protest rolników na autostradzie A2 w województwie lubuskim. Strajkujący całkowicie zablokowali przejazd autostradą na wysokości przejścia granicznego w Świecku. Policjanci już od węzła Jordanowo kierują samochody na objazdy.

Protest rolników na A2. Przejście graniczne w Świecku zablokowane 

Protest rolników na autostradzie A2 rozpoczął się w niedzielę, 17 marca o godzinie 13 i planowo potrwa do godziny 22 w środę. Na autostradzie A2 wprowadzona została zmiana organizacji ruchu pojazdów do jednego pasa. Na pierwszym węźle Jordanowo policjanci sprowadzają samochody ciężarowe łącznicą na trasę S3. Na węźle Rzepin samochody ciężarowe są sprowadzane łącznicą w kierunku Rzepina i Ośna lubuskiego. Węzeł Świecko, jest miejscem zamknięcia autostrady.

Spore utrudnienia w ruchu pojawiają się w Słubicach. Największe korki mogę występować w niedzielę wieczorem. Protestujący rolnicy w niedzielę o godzinie 20 zablokują kolejne przejście graniczne z Niemcami. Protestujący wyjadą na Drogę Krajową numer 32 koło Gubinka. Blokada potrwa również do środy, 20 marca. 

Osoby, które muszą podróżować do lub z Niemiec muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu. W najbliższej okolicy pozostają otwarte przejścia graniczne w Słubicach oraz Gubinie, ale nie są one przystosowane do obsługi tak dużego ruchu, który może napływać z autostrady A2 oraz Drogi Krajowej numer 32. 

Przeczytaj też: 6-latek potrącony przez kierowcę Bolta w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u