Szpital w Ciborzu z nową inwestycją. Kosztowała miliony (ZDJĘCIA)

27 marzec 2024
Autor: 
Szpital w Ciborzu z nową inwestycją. Kosztowała miliony Fot. Lubuskie.pl

Ponad 8,5 milionów złotych - tyle kosztowała inwestycja w szpitalu w Ciborzu. Nastąpiło już oficjalne przecięcie wstęgi.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu ma więcej miejsc. We wtorek, 26 marca, oficjalnie otwarto nowy Oddział Psychiatryczny, który powstał w zmodernizowanym budynku nr 52.

Aby dostosować obiekt do nowej funkcji, przeprowadzono między innymi remont dachu i termomodernizację. Wyremontowano i przebudowano też pomieszczenia, w tym sale lekarskie oraz pomieszczenia terapeutyczne. Łącznie znalazło się tam 49 łóżek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Szpital Cibórz. Inwestycja za miliony złotych

- Kolejny budynek nabrał nowych funkcji i będzie wsparciem w tym trudnym procesie udzielania pomocy mieszkańcom naszego regionu w obszarze zdrowia psychicznego. Świat jest od nas coraz bardziej wymagający, jest coraz więcej napięć. Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wspierania ich w życiu - podkreśla Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego.

Inwestycja pochłonęła łącznie ponad 8,5 miliona złotych. Zdecydowana większość środków, bo aż 5,6 mln pochodziła z budżetu województwa lubuskiego, natomiast ponad 556 tysięcy stanowią środki z Unii Europejskiej. Ponadto 2,3 miliona dołożył sam szpital w Ciborzu.

- Ogromnie cieszymy się z pięknego wyremontowanego obiektu i wierzymy, że będzie on bardzo dobrze służył i wspierał w leczeniu psychiatrycznym mieszkańców Zielonej Góry oraz z terenu powiatu zielonogórskiego - czytamy w komunikacie placówki.

Przeczytaj też: Pijana kobieta rozbiła Audi i uciekła. Myślała, że ma sprytny plan


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u