Wybory samorządowe 2024 w Lubuskiem. Znamy najnowsze dane o frekwencji wyborczej

21 kwiecień 2024
Autor: 
Wybory Zielona Góra. Znamy najnowsze dane o frekwencji wyborczej Redakcja

Wybory samorządowe 2024. Państwowa Komisja Wyborcza podała najnowsze dane o frekwencji wyborczej w drugiej turze. Jaka jest frekwencja w Zielonej Górze?

Trwa druga tura wyborów samorządowych 2024. Lokale wyborcze otwarte są od godziny 7:00 i będą działać do godziny 21:00. Teraz Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała frekwencję do godziny 17:00.

Frekwencja wyborcza w Lubuskiem. PKW podała dane

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych wójtów, burmistrzów i prezydentów do godziny 17:00 w całym kraju wyniosła 33,17 proc. W województwie lubuskim do urn poszło 32,52 proc. uprawnionych do głosowania.

Wybory Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski. Frekwencja wyborcza

W Zielonej Górze frekwencja wyniosła 36,48 proc., a komisje wydały łącznie 37 811 kart do głosowania. W Gorzowie Wielkopolskim wydano natomiast 22 781 kart do głosowania, co przekłada się na frekwencję na poziomie 26,18 proc.

W skali województwa lubuskiego najwyższa frekwencja została odnotowana po raz kolejny (w porównaniu do godziny 12:00) w powiecie krośnieńskim i wyniosła 48,82 proc., a najgorsza w Gorzowie Wielkopolskim - 26,18 proc.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Nie żyje mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..





Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u