Matura 2024. Harmonogram egzaminu dojrzałości

06 maj 2024
Autor: 
Matura 2024. Harmonogram egzaminu dojrzałości

Matura to ważny moment dla wielu uczniów, stanowiący podsumowanie lat nauki i otwierający drogę do dalszego kształcenia.

Matura 2024: terminy

W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach: Formule 2023 oraz Formule 2015. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego, szkół artystycznych realizujących program 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letnie technikum i branżowe szkoły II stopnia na podbudowie 8-letniej szkoły podstawowej przystąpią do egzaminu w Formule 2023, natomiast absolwenci branżowej szkoły II stopnia na podbudowie gimnazjum oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych - w Formule 2015.

Sesja główna egzaminu maturalnego odbędzie się od 7 do 24 maja, z częścią pisemną zaplanowaną na ten sam okres, a część ustna przewidziana jest od 11 do 16 maja oraz od 20 do 25 maja, z wyjątkiem 12 maja. Termin poprawkowy – 20–21 sierpnia 2024 r. Termin poprawkowy jest przeprowadzany dla tych zdających, którzy w maju/czerwcu przystąpili do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej.‎‎

W 2024 r. absolwenci obowiązkowo przystępują do dwóch egzaminów w części ustnej, tj. egzaminu z języka polskiego i egzaminu z języka obcego nowożytnego oraz czterech egzaminów w części pisemnej, tj. egzaminu z języka polskiego,  matematyki,  języka obcego nowożytnego oraz egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Matura 2024: ogłoszenie wyników

Aby otrzymać świadectwo w 2024 r., uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej oraz w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Wyniki matur zostaną opublikowane online 9 lipca o godzinie 8:30. Dla tych, którzy będą musieli przystąpić do egzaminów poprawkowych, wyniki będą dostępne 10 września. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu i procedur maturalnych można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Czytaj także: Leśnik apeluje. Tego pod żadnym pozorem nie wolno robić


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u