Dworzec PKP w Sulechowie otwarty dla pasażerów. Inwestycja kosztowała fortunę (ZDJĘCIA)

02 lipiec 2024
Dworzec PKP w Sulechowie otwarty dla pasażerów Fot. PKP

Dworzec PKP Sulechów ponownie otwarty dla pasażerów. Ma nowocześnie urządzoną przestrzeń obsługi podróżnych. Inwestycja pochłonęła 5,6 miliona złotych.

Przetarg na remont dworca PKP w Sulechowie ogłoszono pod koniec 2022 roku. Obiekt pochodzący z 1872 roku został teraz zmodernizowany przez Firmę Architektoniczno-Budowlaną Restauracji Zabytków "Architekton" z Głogowa.

- Dworzec w Sulechowie zyskał nowoczesną przestrzeń obsługi pasażerów. O historycznym charakterze świadczą poddana renowacji jasnobrązowa stolarka okienna i drzwiowa, a także kasowa. Nowoczesności wnętrzu dodają jego jasna kolorystyka oraz oprawy oświetleniowe. Hol będący jednocześnie poczekalnią wyposażono w nowocześnie wyglądające ławki, tablice przyjazdów i odjazdów, zegar oraz gabloty z rozkładami jazdy - wymienia Bartłomiej Sarna z PKP S.A.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Dworzec PKP Sulechów. Usunięto bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych

Nowy dworzec jest teraz przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Wprowadzono szereg usprawnień, w tym m.in. ścieżki prowadzące z polami uwagi, oznaczenia w alfabecie Braille`a, tablice dotykowe z planem dworca i szereg pomniejszych rozwiązań. Ponadto w sąsiedztwie budynku ułożono również nowe chodniki oraz wykonano schody z poręczami.

Obiekt wyposażono w systemy bezpieczeństwa, jak np. monitoring. Pojawiły się też rozwiązania ekologiczne, czyli pompy ciepła, energooszczędne oświetlenie czy system inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS) sterujący urządzeniami i instalacjami, a także optymalizujący zużycie energii elektrycznej, cieplnej i wody.

Inwestycja kosztowała łącznie 5,6 miliona złotych. Zrealizowano ją w ramach Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem były Polskie Koleje Państwowe S.A.

Przeczytaj też: Zero skrępowania. Pluskał się w miejskiej fontannie. Nagrały go kamery


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u