Wyniki egzaminu ósmoklasistów zostały opublikowane. Sprawdź jak poszło lubuskim uczniom

04 lipiec 2024
Wyniki egzaminu ósmoklasistów zostały opublikowane. To ważny wskaźnik poziomu edukacji Redakcja

Wyniki egzaminów ósmoklasistów w Polsce zostały dziś opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Pokazują różnorodność osiągnięć uczniów w całym kraju.

Egzamin ósmoklasistów 2024

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 14 do 16 maja 2024 r. Przystąpiło do niego około 221 tysięcy uczniów VIII klasy szkoły podstawowej, w tym ok. 11 300 uczniów – obywateli Ukrainy.

Zadania we wszystkich arkuszach sprawdzały, w jakim stopniu ósmoklasiści opanowali wymagania ogólne i szczegółowe − z zakresu trzech przedmiotów egzaminacyjnych − język polski, matematyka i język nowożytny.

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2024

Średnie wyniki z języka polskiego wyniosły 61%, co świadczy o dość dobrym poziomie umiejętności czytania i interpretacji tekstów literackich oraz odbioru tekstów kultury. Z matematyki uczniowie uzyskali średnio 52% punktów, co może wskazywać na potrzebę większego wsparcia w nauczaniu i przyswajaniu tej dziedziny wiedzy. W przypadku języków obcych nowożytnych, wyniki są bardziej zróżnicowane:

• z języka angielskiego – 66% punktów

• z języka francuskiego – 88% punktów

• z języka hiszpańskiego – 72% punktów

• z języka niemieckiego – 53% punktów

• z języka rosyjskiego – 79% punktów

• z języka włoskiego – 47% punktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2024 Lubuskie

W województwie lubuskim najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zielonej Góry, uzyskując średni wynik 71,62%. Na drugim miejscu uplasowali się ósmoklasiści z Gorzowa Wielkopolskiego z wynikiem 67,30%. Na podium stanęli też uczniowie powiatu żarskiego z wynikiem 63,05%.

Najgorzej poradzili sobie uczniowie powiatu strzelecko drezdeneckiego (55,13%), żagańskiego (52,49%) i wschowskiego (51,04%).

CKE egzamin ósmoklasisty 2024

Wyniki mają znaczący wpływ na dalszą edukacyjną ścieżkę uczniów, gdyż są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich. Warto zauważyć, że tegoroczne egzaminy ujawniły również problemy z matematyką, gdzie co trzeci ósmoklasista nie uzyskał nawet 30% punktów. Eksperci edukacyjni podkreślają, że wyniki te powinny być sygnałem do przemyślenia metod nauczania i ewentualnego wprowadzenia zmian, które pomogą uczniom lepiej radzić sobie z matematycznymi wyzwaniami.

W kontekście globalnym, wyniki egzaminów ósmoklasistów w Polsce mogą być porównywane z osiągnięciami uczniów z innych krajów, co pozwala na wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk w edukacji.

Wyniki egzaminów ósmoklasistów są dostępne online i mogą być sprawdzane przez uczniów i ich rodziców.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u