Szpital w Krośnie zamknięty. Najbliższy szpital w Zielonej Górze i Żarach

01 listopad 2016
Autor: 

Z inicjatywy Pana Piotra Brombera, p.o. Dyrektora LOW NFZ wczoraj (31.10) w godzinach wieczornych w siedzibie LOW NFZ odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli:

Piotr Bromber p.o. Dyrektora LOW NFZ, Robert Paluch – Wicewojewoda Lubuski, Mirosław Glaz – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Włodarski – Pełnomocnik Burmistrza Miasta Gubin oraz przedstawiciele Grupy Nowy Szpital Holding S.A.: Marcin Szulwiński - Prezes Zarządu i Krzysztof Zgoda - Członek Rady Nadzorczej

Tematem spotkania była sytuacja pacjentów powiatu krośnieńskiego w związku z zaprzestaniem od poniedziałku (31.10) udzielania świadczeń przez wszystkie oddziały szpitalne Nowego Szpitala Powiatu Krośnieńskiego sp. z o.o.

W trakcie spotkania Pan Wojewoda podjął decyzje o zabezpieczeniu od 1 listopada br. od godz. 7:00 (przez kolejnych sześć dób – tj. do dnia 7 listopada 2016 r. godz. 7:00) dwóch dodatkowych podstawowych zespołów ratownictwa medycznego na terenie powiatu krośnieńskiego z miejscem stacjonowania w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Ponadto w celu zabezpieczenia świadczeń pacjentom w/w powiatu LOW NFZ skontaktował się z częścią ościennych szpitali. W wyniku przeprowadzonych rozmów świadczenia w miarę posiadanego potencjału zabezpieczone zostaną przez:

- 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Żarach,

- Szpital na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach

- Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze.

Mirosław Glaz - Starosta Powiatu Krośnieńskiego wyraził wolę przejęcia szpitala krośnieńskiego i prowadzenia rozmów w celu finalizacji tego procesu. Równocześnie zadeklarował na czas przejściowy wsparcie finansowe zespołom ratownictwa medycznego.

W trosce o dobro pacjentów powiatu krośnieńskiego nadal trwają rozmowy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami w celu zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych na terenie powiatu krośnieńskiego.

NFZ Zielona Góra

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u