Święto Niepodległości w Zielonej Górze. Będzie XI Rajd Rowerowa Niepodległa

Święto Niepodległości w Zielonej Górze nie może obyć się bez rajdu rowerowego pod hasłem Rowerowa Niepodległa. To już tradycja. Start 11 listopada o 11:11.

Święto Niepodległości Zielona Góra

Jest mnóstwo sposobów na świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oficjalnie i uroczyste obchody to jedno, lecz nie brakuje osób, które wybierają alternatywne zajęcia. I tak w Zielonej Górze od lat organizowany jest np. rajd rowerowy.

Każdego roku w rajdzie pod hasłem Rowerowa Niepodległa jedzie kilkaset miłośników dwóch kółek. Biorą w nim udział całe rodziny z dziećmi. Wydarzenie uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego.

Rajd rowerowy Zielona Góra. Co będzie się działo?

W poniedziałek, 11 listopada, XI Rajd Rowerowa Niepodległa wystartuje z placu Bohaterów w Zielonej Górze punktualnie o godzinie 11:11. Zbiórka uczestników rajdu od 10:30. Standardowo metę zaplanowano w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.

– Zachęcamy Was do zabrania ze sobą flag Polski i innych patriotycznych gadżetów, które ozdobią Wasze rowery. Na uczestników rajdu będzie czekała na finale gorąca zupa. MZK Zielona Góra będzie asekurował rajd autobusami. Uczestnicy, którzy opadną z sił na powrocie z Drzonowa będą mogli liczyć na powrót do Zielonej Góry wraz ze swoimi rowerami – informują organizatorzy.

Rowerzyści pokonają całą trasę w eskorcie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Będą na rondzie PCK, ul. Dąbrówki i Łużyckiej. Dalej pojadą do Wilkanowa i przemierzą kolejno Słone oraz Buchałów, aby dojechać do Drzonowa. Trasa liczy około 15 kilometrów.

Przeczytaj też: Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego w Zielonej Górze. Te projekty wygrały