Sezon wycieczek po Odrze rozpoczęty

17 marzec 2017

Choć pierwsze lubuskie rejsy statkami Laguna i Zefir dopiero od 14 kwietnia to już w tym miesiącu będziemy mogli podziwiać prawie stumetrowe statki hotelowe m.in. z Niemiec i Szwecji, które będą przepływać do Wrocławia.

  • 20 marca do portu w Cigacicach wpłynie hotelowy statek pod szwajcarska banderą - Frederic Chopin. Statek zwodowany został w 2002 roku. Na jego pokładzie może pomieścić się 80 pasażerów oraz 21 osób załogi. Długość statku to 83 m, a szerokość 9,5 m.
  • 22 marca również w cigacickim porcie zagości wycieczkowiec rzeczny Joahannes Brahms. Statek zwodowany został 1998 roku, ma prawie 82 długości i ponad 9 metrów szerokości. Mieści 84 pasażerów i 21 osób załogi. Na pokładzie znajduje się restauracja, Lounge Bar, foyer, pokład słoneczny i sklepik.
  • 26 marca będziemy mogli podziwiać luksusowy 82-metrowy Sans Souci należący do niemieckich linii Hansa Kreuzfahrten. Zabierają na swój czterogwiazdkowy pokład po ok. 80 pasażerów.  

Frederic Chopin, Joahannes Brahms i Sans Souci zawitają do portu około godz. 13.00, aby zabrać pasażerów. W rejs wypływają po około 15. minutach.

  • 29 marca do portu na całą noc zawita zbudowana w 2003 roku, 82-metrowa Saxonia. Na trzech pokładach statku swobodnie podróżować może maksymalnie 88 pasażerów. Saxonia z portu wypłynie na następny dzień o 5.00 nad ranem.
  • 3 kwietnia przypłynie najnowocześniejszy szwajcarski cruiser Excellence Coral, który reprezentuje nowy brand - wycieczek rzecznych o jeszcze wyższym niż zwykle poziomie luksusu. Również ten statek wpłynie do portu o godz. 19.15 a wypłynie następnego dnia o 5.00 rano. 

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u