Najpiękniejsza lubuska wieś? Santoczno!

15 czerwiec 2017
Autor: 
Pixabay

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejszą Lubuską Wieś”. Laur zwycięstwa trafił do Santoczna.

Drugie miejsce przypadło dwóm miejscowościom: Gościmowi oraz Gołaszynowi, a trzecie Kosierzowi.

- Zależy nam na pokazywaniu przepięknych wartości, które pielęgnowane są w małych ojczyznach. Najpiękniejsza wieś lubuska to najpiękniejszy kawałek Lubuskiego – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystości w sali kolumnowej Urzędu.

Formuła konkursu była identyczna jak w poprzednich latach. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 10 miejscowości, do których udali się członkowie jury. To właśnie z tej grupy wyłoniono zwycięzców. Poziom konkursu był na tyle wysoki, że jury oprócz podstawowych nagród, postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia. Trafiły one do wsi Dobiegniew i Sieniawa Żarska.

- Musimy się od siebie nawzajem uczyć i prezentować to, co uda nam się stworzyć w naszych społecznościach. Dzięki temu całe województwo pięknieje– mówiła marszałek.

Za zwycięstwo do wsi Santoczno trafiła nagroda w wysokości 5 tys. zł. Na 2 tys. zł mogły liczyć Gościm i Gołaszyn. Kosierz otrzymał 1 tys. zł.

Konkurs na „Najpiękniejszą Lubuską Wieś” od lat ma te same cele. Inicjatywa ma m.in. podnieść atrakcyjność miejscowości wiejskich i poprawić jakość życia jej mieszkańców. Chodzi o aktywizację i integrację lokalnych społeczności, dbałość o zachowanie krajobrazu wiejskiego, a także upowszechnianie najlepszych wzorców działania poszczególnych sołectw.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u