Bezpieczne wakacje (ZDJĘCIA)

29 czerwiec 2017
Autor: 

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i wypoczynku - obozów, kolonii dla dzieci i młodzieży. Czy zorganizowane są one w sposób prawidłowy i niezagrażający bezpieczeństwu dzieci i młodzieży? To właśnie kontrolowali policjanci z krośnieńskiej komendy, którzy wspólnie z pracownikiem sanepidu, odwiedzili kolonistów odpoczywających na zorganizowanym wypoczynku w Bronkowie.

Przełom czerwca i lipca to dla dzieci szczęśliwy, radosny czas – czas wakacji. A te często przybierają formę zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, krośnieńscy policjanci sprawdzają w jakich warunkach przebywają koloniści i czy nic nie zagraża ich życiu i zdrowiu. W czwartek 29 czerwca wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzili pierwszą w tym sezonie kontrole kolonii. Odwiedzając ośrodek wypoczynkowy w Bronkowie, sprawdzili jak wyglądają miejsca noclegowe przygotowane dla dzieci, czy mają zapewnioną właściwą opiekę oraz czy organizator spełnił wszystkie wymogi formalne, by móc zorganizować taką formę wypoczynku. Przeprowadzona kontrola pokazała, że organizator podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków, zapewniając bezpieczeństwo swoim podopiecznym. Poza przeprowadzeniem kontroli, asp.szt. Mariusz Matuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, skorzystał z możliwości spotkania się z dziećmi i przeprowadził w ramach programów „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie, w trakcie którego przypomniał o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Ponadto chcąc przybliżyć prace policjanta, zaprezentował sprzęt policyjny wykorzystywany podczas zabezpieczenia imprez masowych. Atrakcją dla dzieci była także foto-ścianka na której można było zrobić sobie zdjęcie. W ten sposób każdy chociaż przez chwilkę mógł stać się policjantem z drogówki, kontrolującym prędkość na drodze.

Miejsca zorganizowanych form wypoczynku, to nie jedyne miejsca sprawdzane przez policjantów. Przez cały sezon letni trwać będą kontrole obszarów wodnych i przywodnych, podczas których funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości wypoczywających oraz zwracają uwagę na ich zachowanie nad wodą. W szczególności sprawdzają miejsca niestrzeżone, gdzie brak kontroli ze strony dorosłych, brawura i alkohol może doprowadzić do tragedii.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u