Lubuscy dzielnicowi – najlepsi z najlepszych (ZDJĘCIA i FILM)

03 lipiec 2017
Autor: 

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Najlepsi z nich wzięli udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskich zawodów „Dzielnicowy Roku”, który rozgrywany był w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z testem wiedzy i specjalnie przygotowaną scenką – przyjęciem interesanta. W tym roku najlepszymi okazali się sierż. Piotr Kruk z KPP w Strzelcach Kraj. i sierż. Kinga Zaleska z KMP w Gorzowie Wlkp., którzy będą reprezentować garnizon lubuski w finale krajowym.

Podczas codziennej służby dzielnicowi muszą wykazywać się wiedzą, rozpoznaniem środowiska lokalnego, doświadczeniem w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, a także wrażliwością i chęcią niesienia pomocy innym osobom. Te wszystkie cechy są niezbędne w zakresie ich obowiązków służbowych.

W piątek 30 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, 24 dzielnicowych z 12 jednostek terenowych garnizonu lubuskiego, rywalizowało o tytuł najlepszego w wojewódzkim finale turnieju Dzielnicowego Roku 2017. Najlepsi dzielnicowi, wyłonieni podczas etapu powiatowego, zmagali się w dwóch konkurencjach – teście wiedzy oraz scenkach. W pierwszej części funkcjonariusze rozwiązywali test wiedzy ogólnopolicyjnej. Następnie dzielnicowi uczestniczyli w scenkach – przyjęciu interesantów, gdzie musieli pomóc mieszkańcowi ich rejonu służbowego, któremu skradziono rower. W tym zadaniu komisja złożona z ekspertów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oceniała umiejętności komunikowania się werbalnie i pozawerbalnie, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelowi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń, a także wskazania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, najlepszym dzielnicowym województwa lubuskiego okazał się sierż. Piotr Kruk z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Drugie miejsce przypadło sierż. Kindze Zaleskiej z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast trzecie st. sierż. Dariuszowi Kulczykowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody finansowe dla pierwszej trójki wręczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej. Sierż. Piotr Kruk oraz sierż. Kinga Zaleska będą reprezentować garnizon lubuski w krajowym finale turnieju Dzielnicowy Roku 2017, który odbędzie się jesienią w Szkole Policji w Katowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a dwójce reprezentującej Lubuską Policję w finale krajowym życzymy powodzenia!

KMP Gorzów Wlkp

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u