Święto Sybiraków w Sulęcinie (ZDJĘCIA)

19 wrzesień 2017
Autor:  Ryszard Waldun
Ryszard Waldun

W poniedziałkowe przedpołudnie na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie odbyły się uroczystości z okazji 78 rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę i z okazji Dnia Sybiraków.

Przy pomniku Sybiraków zgromadzili się członkowie związku, poczty sztandarowe, uczniowie szkół i przedszkolaki, włodarze gminy i powiatu oraz delegacje zakładów pracy, aby uczcić święto Sybiraków, których w gminnym związku jest obecnie ponad 100.

Podczas uroczystości, których organizatorem były władze miasta nie zapomniano o tych, którzy zginęli na dalekiej Syberii, obraz tych którzy zmarli w ostatnim czasie. Z programem pieśni patriotycznych wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Uroczystość była bardzo dobrą lekcją historii dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.